Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyZawody

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Triathlonie 2023: Wyniki

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy
triathlon.pl (PZTRI)

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, Europe Triathlon Youth Championships Festival Banyoles, rozpoczęły się w czwartek 20 lipca startami półfinałowymi. Dziewięciu najlepszym zawodnikom z każdej z trzech grup półfinałowych udało się zakwalifikować do piątkowego finału.

Kwalifikacje

Do finału A, czyli startu, w którym zawodnicy walczą o miejsca w TOP30, awansowali Jakub Suchan, Zofia Rosin i Joanna Pietruszyńska. W finale B, który obejmował miejsca od TOP30, wzięli udział Kacper Serwiński, Jakub Maliszewski oraz Martyna Gajda.

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy: starty Polaków

Polska reprezentacja zaprezentowała się na tych mistrzostwach z dobrej strony. Jakub Suchan, startujący w finale A, z czasem 00:20:36 zajął 19. miejsce. W finale B, Kacper Serwiński zajął 3. miejsce (33. miejsce w ogólnej klasyfikacji), a Jakub Maliszewski ulokował się na 22. pozycji (52. miejsce ogólnej klasyfikacji).

Wśród reprezentantek Polski, Joanna Pietruszyńska na mecie zameldowała się na 18. pozycji z czasem 00:23:08. Zofia Rosin zajęła 21. miejsce, a Martyna Gajda, startująca w finale B, zajęła 2. miejsce (30. miejsce klasyfikacji ogólnej).

Podsumowanie

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Triathlonie 2023 były pełne emocji i niespodzianek. Młodzi zawodnicy pokazali, że mają w sobie ducha rywalizacji i determinację do walki o zwycięstwo. Gratulacje dla wszystkich uczestników i zwycięzców. W niedzielę 22 Lipca zawody sztafet.