Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyZawody

Alistair Brownlee i zmiany w triathlonie WTCS

Alistair Brownlee
Alistair Brownlee, dwukrotny złoty medalista olimpijski

Alistair Brownlee, dwukrotny złoty medalista olimpijski i wielokrotny mistrz świata, znacząco wpłynął na triathlon na krótkich dystansach. Jego dynamiczny styl rywalizacji w pływaniu, jeździe na rowerze i bieganiu zainspirował złotą erę wyścigów olimpijskich. Brownlee podzielił się swoimi przemyśleniami na temat możliwych ulepszeń w Serii Mistrzostw Świata Triathlonu (WTCS).

Czy WTCS staje się nudne?

Ostatnio zawodnicy tacy jak Taylor Spivey i Marten van Riel określili niektóre aspekty wyścigów WTCS jako „nudne”, zwłaszcza starsze trasy. Brownlee, odnosząc się do ograniczenia list startowych w nadchodzącej serii T100 Triathlon World Tour do 20 zawodników na dystansie 100 km, zasugerował, że WTCS, prowadzone przez World Triathlon, mogłoby skorzystać na zmniejszeniu liczby uczestników.

Zalety mniejszych pól startowych

Brownlee uważa, że mniejsze pola startowe mają wiele zalet. Pływanie jest bezpieczniejsze, wyścigi są ciekawsze z mniejszą liczbą problemów z jazdą na zderzaku. Można je organizować na mniejszej przestrzeni, co obniża koszty organizacji. To wszystko przynosi korzyści. Ponadto, mniejsza liczba uczestników pozwala mediom lepiej skupić się na zawodnikach, co poprawia jakość relacji.

Czy zmiany są możliwe?

Na razie nie ma planów zmniejszenia liczby uczestników w wyścigach WTCS. Seria Triathlonu Super League od dawna utrzymuje liczność pól startowych na poziomie około 20 zawodników w ich dynamicznych i krótkich wydarzeniach, które przyciągają wiele gwiazd WTCS. Możliwe że WTCS pójdzie podobną drogą.

Alistair Brownlee, dominując w triathlonie olimpijskim, wraz z bratem Jonnym, był jednym z najbardziej znaczących rywali na tych dystansach. Sugestie dotyczące zmniejszenia liczby uczestników mogą wprowadzić nową jakość do WTCS.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *