Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyZawody

Hayden Wilde Niepokonany w Ironman 70.3 Melbourne

Hayden Wilde Niepokonany w Ironman 70.3 Melbourne / fot. tri247

Hayden Wilde, gwiazda krótkich dystansów, potwierdził swoją dominację na australijskiej ziemi, odnosząc kolejne zwycięstwo w Ironman 70.3 Melbourne. Po rekordowym triumfie w Noosa, Wilde ponownie stanął na najwyższym stopniu podium, prowadząc od startu do mety.

Kwalifikacja i Mocna Jazda na Rowerze

Wilde, zdobywca brązowego medalu olimpijskiego, zapewnił sobie kwalifikację na Mistrzostwa Świata Ironman 70.3 w Taupo w grudniu 2024 roku. Jego występ w Melbourne pokazał, że należy brać go na poważnie na średnich dystansach. Już na rowerze Wilde zaczął budować przewagę, mając ponad dwie minuty nad konkurentami w połowie dystansu.

Bieg i Pewne Zwycięstwo

Zsiadając z roweru, Wilde miał przewagę 3:39 nad drugim w klasyfikacji Nickiem Thompsonem. Na biegu Hayden nie dał szans rywalom, uzyskując najlepszy czas dnia w półmaratonie – 1:08:01. Ostatecznie wygrał z przewagą prawie ośmiu minut.

Triumf Watkinson wśród Kobiet

W wyścigu kobiet, Amelia Watkinson z Nowej Zelandii odniosła zwycięstwo, pokonując Australijkę Natalie van Coevorden. Watkinson, mimo straty 40 sekund po wyjściu z wody, systematycznie odrabiała straty i przejęła prowadzenie na 20,5 km biegu. Ostatecznie wygrała z przewagą 40 sekund.