Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyZawody

IRONMAN 70.3 Elsinore: Michał Migała z kolejnym slotem

IRONMAN 70.3 Elsinore

W miniony weekend, w duńskim Elsinore, odbyły się zawody na dystansie 70.3 – zawody IRONMAN 70.3 Elsinore, w których doskonale poradził sobie Michał Migała. Polak zanotował czołowy wynik pośród age-grouperów, wywalczając tym samym slot na Mistrzostwa Świata w Lahti.

IRONMAN 70.3 Elsinore top 10 AG

Zawody IRONMAN 70.3 Elsinore odbyły się w pobliżu piętnastowiecznego zamku Kronborg, położonego bardzo blisko stolicy Danii, Kopenhagi. Michał Migała, pokazując się z doskonałej strony, rozpoczął wyścig od dobrego pływania, które plasowało go na 6. miejscu w kategorii M40-44. Polak dystans 1,9 km pokonał w 29:04. Po części rowerowej utrzymywał się w czołówce, a podczas biegu zaatakował, uzyskując czas 1:17:33. Było to najlepszy bieg w jego kategorii i 3. czas pośród wszystkich zawodników, dzięki temu Polak wbiegł na metę z czasem 04:08:26, co dało mu pierwsze miejsce w kategorii M40-44 i prawie 2 minuty przewagi nad kolejnym zawodnikiem, którym był Thomas Schifter. Migała uplasował się na świetnym, 9. miejscu pośród wszystkich zawodników age-group.

Po zawodach Migała mógł być zadowolony. Podczas oficjalnej ceremonii odebrał slot na mistrzostwa świata na połówce, które odbędą się w Lahti 26 i 27 sierpnia. Nie jest to zresztą pierwszy taki sukces age-groupera w tym sezonie. Miesiąc temu Polak wystartował w ciężkim wyścigu IRONMAN Lanzarote na pełnym dystansie. Uzyskał tam czas 10:33:04, dzięki czemu zajął 13. miejsce w swojej kategorii. Wygrał slot na mistrzostwa świata IRONMAN na pełnym dystansie, które odbędą się 10 września. W tym sezonie czekają go więc jeszcze dwie prestiżowe imprezy!