Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyZawody

Jan Frodeno wygrywa PTO Tour US Open

Jan Frodeno wygrywa PTO US Open
Jan Frodeno wygrywa PTO US Open

Jan Frodeno wygrywa PTO US Open w Milwaukee. Niemiec potwierdził swoją pozycję jednego z największych triathlonistów wszech czasów. W piątek, 4 sierpnia 2023 roku, w Milwaukee odbyły się zawody PTO Tour US Open, w których Frodeno wygrał w imponującym stylu. Froden niedawno ogłosił zakończenie kariery. Ostatnim zawodowym startem ma być finał zawodów IRONMAN w Nicei.

Pływanie: Royle Ustala Tempo

Pierwsze okrążenie pływania zdominował Australijczyk Aaron Royle, który ustalił wczesne tempo. Grupa ośmiu zawodników, w tym faworyt przed wyścigiem Kristian Blummenfelt, wypracowała przewagę nad resztą stawki. W drugim okrążeniu grupa ta umocniła swoją pozycję, a Royle, Frodeno, Blummenfelt i inni zyskali przewagę nad resztą.

Rower: Ditlev Dogania

Na rowerze Blummenfelt zaskoczył wszystkich, otwierając przewagę prawie pół minuty nad resztą stawki. Jednak do 21,3 km tylko Margirier i Frodeno byli w odległości pół minuty od Blummenfelta. Ditlev i Funk zyskiwali na czwórce z przodu, a z 20 km do mety Ditlev wyprzedził Margiriera i tymczasowo zgubił Frodeno.

Jan Frodeno wygrywa big całe zawody PTO US Open

Po skurczach w tranzycji, Blummenfelt stracił do Margiriera, Frodeno i Ditleva. Frodeno, dostrzegając słabość Blummenfelta, poszedł naprzód i otworzył +0:16 nad Margirierem i Ditlevem. Frodeno wyglądał, jakby nigdy nie opuszczał prowadzenia, zwiększając przewagę nad resztą stawki. Z 10 km do mety miał ponad minutę przewagi nad Margirierem, a ostatecznie triumfował z czasem 3:14:12.

Wyniki: Top5 PTO US Open

  1. Jan Frodeno (GER) – 3:14:12
  2. Jason West (USA) – 3:14:40
  3. Kristian Blummenfelt (NOR) – 3:14:50
  4. Mathis Margirier (FRA) – 3:15:45
  5. Sam Long (USA) – 3:17:27

Jan Frodeno wygrywa PTO

PTO Tour US Open 2023 w Milwaukee dostarczył emocjonujących chwil i niezapomnianych występów. Jan Frodeno udowodnił, że jest jednym z największych triathlonistów w historii, wygrywając zawody w imponujący sposób. Wydarzenie to również pokazało zdolności i talent innych zawodników, takich jak Jason West i Kristian Blummenfelt, którzy zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Wyścig był pełen zaskakujących zwrotów akcji i strategii, które sprawiły, że był to jeden z najbardziej ekscytujących wyścigów sezonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *