Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyZawody

Mistrzostwa Świata World Triathlon: Wyniki Sztafet Mieszanych

Mistrzostwa Świata World Triathlon

Mistrzostwa Świata World Triathlon na dystansie sprintu w Hamburgu zakończyły się na czwarty i ostatni dzień startem sztafet mieszanych. Polska reprezentacja wystawiła dwie drużyny: AG30-39 oraz AG40-49. Członkowie każdej z drużyn musieli przekroczyć dystans 300 metrów pływania, 5 km jazdy na rowerze, a następnie 1,5 km biegu.

Sztafeta AG30-39 składała się z Jakuba Brzóski, Wioli Jarockiej, Maćka Malendy i Moniki Małeckiej. Druga drużyna, AG40-49, reprezentowana była przez Magdę Tukiendorf, Marcina Michalewicza, Kasię Kaczmarek i Karola Kaczmarek.

Mistrzostwo Brzóski i Fantastyczny Finisz Małeckiej

Sztafeta AG30-39 rozpoczęła rywalizację mocno, z mistrzem świata Jakubem Brzóską na pierwszej zmianie. Polska drużyna utrzymywała się na wysokich pozycjach przez cały czas rywalizacji, zawsze w czołowej szóstce.

Na ostatniej zmianie na trasę wyruszyła Monika Małecka, która początkowo miała kilkanaście sekund straty do 4. miejsca, zajmowanego wtedy przez zawodniczkę z Wielkiej Brytanii. Jednak dzięki niesamowitemu finiszowi, Małecka wyprzedziła swoją rywalkę, zapewniając Polsce znakomite 4. miejsce.

W grupie AG30-39 rywalizację wygrała drużyna z Niemiec, która miała ponad dwie minuty przewagi nad drużyną z Wielkiej Brytanii.

Mistrzostwa Świata World Triathlon: Niemiecka Dominacja w AG40-49

W kategorii AG40-49 dominowały drużyny z Niemiec. Zwycięska drużyna z Niemiec ukończyła rywalizację w czasie 1:23:50. Drugie miejsce zajęła piąta drużyna Niemiec, która miała czas niecałe 2 minuty gorszy. Trzecie miejsce na podium zajęli reprezentanci Stanów Zjednoczonych.

Polska sztafeta AG40-49 zakończyła rywalizację z czasem 1:39:38, co dało jej 30. miejsce.

Podsumowując, drużyna AG30-39 wykazała się wyjątkowym wysiłkiem, zbliżając się do podium. Mimo że drużyna AG40-49 nie osiągnęła tak wysokiej pozycji, ich uczestnictwo i determinacja były również godne pochwały. Ostatecznie, te Mistrzostwa Świata były niewątpliwie emocjonującym wydarzeniem dla polskich sztafet