Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyZawody

Ola Bańbor Zdobywa Złoto w supersprint WTCS Pontevedra 2023

Supersprint WTCS Pontevedra 2023

W pięknych krajobrazach Pontevedra, 22 września, rozbrzmiewały okrzyki radości. W piątek rywalizowano na dystansie supersprint WTCS Pontevedra 2023. To były świetne zawody dla reprezentantów Polski. Ola Bańbor pokonując przeciwności losu została mistrzynią świata AG.

Pierwszy Dzień Rywalizacji Mistrzostw Świata Pontevedra

22 września, zawodnicy dystansu super sprint stanęli na linii startu. Wśród nich była Ola Bańbor. Wygrała swoją kategorię wiekową, oraz była najszybszą zawodniczką overall. Czas 00:26:23 mówił wszystko. Co sprawiło, że jej zwycięstwo było wyjątkowe? Ola zdobyła mistrzostwo świata na pożyczonym rowerze. Sprzęt Oli został zniszczony przez przewoźnika linii lotniczych.

Polscy Medaliści WTCS Pontevedra na Supersprint 2023

Ola nie była jedyną gwiazdą tego dnia. Podczas zawodów World Triathlon Championships Finals Polacy zdobyli komplet medali. Monika Małecka, z czasem 00:28:25, zdobyła srebro w kategorii wiekowej K30-34. Grzegorz Zgliczyński uzupełnił triumf, zdobywając brąz w kategorii wiekowej M55-59.

Inni Znakomici Zawodnicy z Polski

Nie można też zapomnieć o innych znakomitych zawodnikach z Polski, którzy znaleźli się w TOP 10 swoich kategorii. Karol Nivette i Piotr Zwadlo ulokowali się kolejno na 5. i 9. pozycji w kategorii M20-24. Monika Ożarowska zajęła 6. miejsce w kategorii K40-44.

Dzień Pełen Emocji

Dzień ten był nie tylko świętem sportu, ale także świadectwem determinacji, ducha współzawodnictwa. Polacy zanotowali świetne wyniki w kategoriach wiekowych AG. W kolejnych dniach rywalizacja na dłuższych dystansach oraz w aquabike. Zawody w Pontevedra to finałowe starcie w serii wyścigów World Triathlon Championships Series (WTCS). Uczestnicy będą rywalizować o tytuł mistrza świata w triathlonie. Oprócz zawodników elity, biorą udział również age-grouperzy, którzy rywalizują o tytuły mistrzowskie w triathlonie i aquabike.