Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyZawody

Testowy Triathlon Paryż 2023: Beth Potter wygrywa

Testowy Triathlon Paryż 2023 przed IO 2024
Beth Potter / fot. World Triathlon / triathlon.org

W sobotnie przedpołudnie w Paryżu rozegrano testowy triathlon przed Igrzyskami Olimpijskimi Paryż 2024. W testowym wydarzeniu triathlonowym przed Igrzyskami Olimpijskimi, Brytyjka Beth Potter pokonała faworytkę gospodarzy, Francuzkę Cassandre Beaugrand. Zmagania na trasie były niezwykle emocjonujące i dopiero w końcowej fazie biegu Potter zyskała przewagę nad rywalką.

Testowy Triathlon Paryż: Zwycięstwo Beth Potter

Jej triumf otwiera drogę do zdobycia tytułu Mistrza Świata, pod warunkiem wygranej w finałowym wyścigu WTCS w Pontevedrze. Taki sam scenariusz dotyczy także Beaugrand. Niemka Laura Lindemann zdobyła brązowy medal, wyprzedzając na mecie Francuzkę Emmę Lombardi. Piąte miejsce zajęła Amerykanka Taylor Knibb po dniu pełnym wzlotów i upadków.

Choć medalistki z Tokio – Flora Duffy oraz Georgia Taylor-Brown – były nieobecne z powodu kontuzji, to reszta czołówki stanęła na starcie, by wziąć udział w najważniejszym wyścigu sezonu.

Pływanie – Seregni wyznacza tempo

Poranna aura nad Sekwaną była idealna do rozpoczęcia zmagań w wodzie. W pierwszej części zawodów wyróżniła się Włoszka Bianca Seregni, która po pierwszej pętli uzyskała czterosekundową przewagę nad Amerykanką Summer Rappaport.

Rower – w centrum uwagi Knibb

Po zmianie dyscypliny, Rappaport objęła prowadzenie, a za jej plecami wykrystalizowały się trzy główne grupy zawodniczek. Amerykanka Taylor Knibb zdołała nadrobić straty i dołączyć do czołówki.

Bieg – Potter wygrywa pojedynek na szczycie

Start do biegu nie był dla Knibb udany, jednak to Potter wraz z Beaugrand dyktowały tempo. Ostatecznie to Brytyjka okazała się lepsza, triumfując po zaciętej walce.

Paulina Klimas zajęła 35 miejsce

Paulina Klimas w tym mocnym gronie zajęła 35. miejsce z czasem 01:57:34, tracąc do liderki ok 6 minut.

58IvanaKuriackovaSVK02:01:25
59MinoriIkenoJPN02:03:09

5. Summer Rappaport (USA) – 2357.47pts

Po zaktualizowaniu klasyfikacji generalnej WTCS, to Beaugrand prowadzi, jednak decydujące starcie w Pontevedrze między nią a Potter zapowiada się na kolejne emocje. Teraz oczy kibiców skierowane są na Pontevedrę, gdzie rozstrzygnie się walka o tytuł mistrza świata.