Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyZawody

Triathlon Ironman 70.3 Bahrain – podsumowanie zawodów

Triathlon IRONMAN 70.3 Bahrain

Triumf Martena Van Riela i Kat Matthews. 8 grudnia 2023 roku odbył się wyścig Ironman Triathlon 70.3 Bahrain na średnim dystansie. Zawody w Bahrajnie przyniosły emocjonujące momenty i wyłoniły sześciu zawodników, którzy zakwalifikowali się do Mistrzostw Świata IRONMAN 70.3 w Taupo.

Męska rywalizacja

W wyścigu mężczyzn zwyciężył Marten Van Riel, a za nim uplasowali się Henri Schoeman i Max Stapley. Van Riel, który miał trudny rok, zakończył sezon na wysokim tonie, pokonując Schoemana, który mimo identycznego czasu biegu, musiał zadowolić się drugim miejscem. Stapley, obiecujący zawodnik na krótkich dystansach, zajął trzecie miejsce.

Kobiety na podium IRONMAN Triathlon 70.3 Bahrain

Wśród kobiet triumfowała Kat Matthews, kończąc sezon dużym zwycięstwem. Drugie miejsce zajęła Amelia Watkinson, a trzecie Caroline Pohle. Matthews, startując z siódmego miejsca po T2, zdołała szybko nadrobić straty i objąć prowadzenie, ostatecznie wygrywając z przewagą ponad minuty nad Watkinson.

Polacy podczas IRONMAN 70.3 Bahrain

W zawodach IRONMAN 70.3 Bahrain polscy triathloniści osiągnęli znaczące wyniki. Maciej Bruździak zajął 11. miejsce, kończąc wyścig z czasem 3:40:12. Łukasz Kalaszczyński uplasował się na 22. pozycji, osiągając czas 3:52:12. Paweł Miziarski, z wynikiem 4:07:18, zakończył rywalizację na 25. miejscu. Kacper Stępniak, niestety, nie ukończył zawodów, wycofując się podczas etapu biegowego.

Wyścig w Bahrajnie dostarczył wielu emocji i pokazał imponującą formę zawodników. Triumfy Van Riela i Matthews stanowią znaczące osiągnięcia w ich karierach i zapowiadają emocjonujące wydarzenia w nadchodzącym sezonie.