Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyZawody

Alistair Brownlee – Nowy Przewodniczący Komisji Sportowców EOC

Alistair Brownlee
Alistair Brownlee, dwukrotny złoty medalista olimpijski / fot. World Triathlon

Alistair Brownlee, dwukrotny złoty medalista olimpijski z 2012 i 2016 roku, został wybrany na nowego przewodniczącego Komisji Sportowców Europejskich Komitetów Olimpijskich. Zastąpił na tym stanowisku Gerd Kantera. Wybór miał miejsce podczas Europejskiego Forum i Zgromadzenia Sportowców w Rzymie​​.

Doświadczenie i Ambicje

Brownlee, obecnie rywalizujący w triathlonie na długich dystansach i zajmuje 32. miejsce w światowym rankingu PTO. Alistair wyraził swoje ambicje i zobowiązanie do pomocy europejskim sportowcom. Podkreślił również znaczenie współpracy i wymiany najlepszych praktyk między członkami Komisji​​.

Honor i Odpowiedzialność

Alistair Brownlee miał już doświadczenie w komisji. Został eybrany również w 2022 roku na członka Komisji Sportowców Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Brownlee określił swoją nową rolę jako wielki honor i odpowiedzialność. Jego celem jest promowanie ruchu olimpijskiego w Europie​​.

Współpraca i Innowacje

Brownlee poświęcił uwagę na znaczenie spotkań i współpracy między reprezentantami sportowców, podkreślając, że zawsze jest coś nowego do nauczenia się i wiele obszarów do poprawy. Wskazał na wartość dzielenia się pomysłami i doświadczeniami między różnymi Komisjami Sportowców​​.


Alistaira Brownlee wybór na przewodniczącego EOC

Wybór Alistaira Brownlee na przewodniczącego stanowi znaczący krok dla europejskiego ruchu olimpijskiego. Jego doświadczenie jako sportowca i członka różnych organizacji sportowych zapewnia mu unikalną perspektywę i umiejętności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *