Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyZawody

Bianca Seregni kontynuuje passę zwycięstw w Pucharze Świata

Bianca Seregni w Pucharze Świata w Japonii

Bianca Seregni z Włoch zdobyła złoto w Pucharze Świata Triathlonu 2023 w Miyazaki. To kolejne zwycięstwo w tym sezonie. Gwen Jorgensen z USA zdobyła srebro, a Jeanne Lehair z Luksemburga zakończyła rok zdobywając brąz.

Rozpoczęcie wyścigu

45 kobiet stanęło na starcie na plaży Hitotsuba. Wśród nich były zawodniczki z doświadczeniem i młode talenty. Seregni prowadziła od początku, z Japonką Yuko Takahashi tuż za nią. Gwen Jorgensen była 13., a faworytka wyścigu Jeanne Lehair na 15. miejscu.

Etap rowerowy

Seregni prowadziła grupę 7 zawodniczek na początku etapu rowerowego. W grupie tej były także zawodniczki z Hiszpanii, Chin i Japonii. Druga grupa, prowadzona przez Australijkę Kirę Hedgeland, była 16 sekund za liderkami.

Decydujący moment

Pod koniec etapu rowerowego grupy połączyły się w jedną dużą grupę. Lehair i Takahashi prowadziły, a Jorgensen dołączyła do nich. W końcowej fazie etapu rowerowego Lehair, Jorgensen i Takahashi nadal prowadziły tempo.

Etap biegowy

Seregni zaczęła bieg z przewagą. Jorgensen była 11 sekund za nią. Lehair biegła obok Seregni, ale to Włoszka przejęła prowadzenie. Jorgensen dogoniła Betto i walczyła z Lehair.

Bianca Seregni zwycięża w Pucharze Świata w Triathlonie

Seregni przekroczyła linię mety jako pierwsza, zdobywając kolejne złoto w Pucharze Świata Triathlonu w 2023 roku. Jorgensen zdobyła srebro, a Lehair brąz.