Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

Newsy

IRONMAN Hamburg 2023: powrót Jana Frodeno

Mistrzostwa Europy IRONMAN odbędą się 4 czerwca 2023 roku, w Hamburgu w Niemczech. Uważane za jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń w kalendarzu triathlonu. Zawody będą składały się z grupy zawodowych mężczyzn, bez udziału zawodowych kobiet. Wyścig rozpocznie się o 6:15 czasu lokalnego, a transmisja na żywo rozpocznie się 15 minut przed rozpoczęciem wyścigu. Na liście startowej m.in Jan Frodeno.

Jan Frodeno
fot.: PTO / Darren Wheeler

Powrót Jana Frodeno

Jednym z najbardziej oczekiwanych momentów wydarzenia jest powrót niemieckiego triathlonisty Jana Frodeno, który jest uważany przez wielu za największego zawodnika wszech czasów. To wydarzenie będzie jego pierwszym długodystansowym wyścigiem od czasu zwycięstwa w Kona Ironman w 2019 roku. Jego występ będzie interesujący do obserwacji, z możliwością wygrania tytułu europejskiego przed rodzimą publicznością stanowiącą ogromną motywację dla zawodnika.

Niestety, dwukrotny mistrz olimpijski, Alistair Brownlee, wycofał się z rywalizacji, co oznacza, że Frodeno nie będzie miał wyczekiwanego starcia z Brownlee. Jednak na liście startowej znajdują się inne wielkie nazwiska, takie jak Kristian Høgenhaug z Danii oraz Florian Angert z Niemiec, który obecnie jest sklasyfikowany na #14 w rankingu światowym Professional Triathletes Organisation (PTO).

Inni godni uwagi zawodnicy biorący udział w rywalizacji to Matt Hanson ze Stanów Zjednoczonych i Pieter Heemereyck z Belgii. Josh Amberger z Australii ma szanse na prowadzenie po wodzie po silnej passie, podczas gdy obrońca tytułu europejskiego Denis Chevrot z Francji będzie miał nadzieję na zdobycie swojego drugiego zwycięstwa po wygraniu tytułu europejskiego we Frankfurcie w zeszłym roku.

Kwalifikacje na Mistrzostwa Świata IRONMAN w Nicei

Całkowita pula nagród dla zawodów wynosi 75 000 dolarów, a główna nagroda wynosząca 25 000 dolarów trafi do zwycięzcy. Dodatkowo, będzie pięć miejsc kwalifikacyjnych do Mistrzostw Świata IRONMAN w Nicei. Nagrody pieniężne będą wypłacane dla dziesięciu najlepszych zawodników, z największą częścią dla zwycięzcy

Hamburg – miasto mostów i Beatlesów

Hamburg to drugie co do wielkości miasto w Niemczech, z populacją około 1,7 miliona osób. Jest wiele ciekawostek na temat Hamburga i jego mieszkańców, m.in:

Jezioro Alster w Hamburgu jest domem dla ponad 100 łabędzi. Rządowy strażnik zwany Schwanenvater, czyli “Ojciec Łabędzi”, opiekuje się nimi. Stanowisko to istnieje od XVII wieku i jest jednym z najstarszych ciągłych stanowisk rządowych na świecie

The Beatles dali ponad 273 koncerty w Hamburgu między 1960 a 1962 rokiem.

Hamburg posiada więcej mostów niż jakiekolwiek inne miasto na świecie, ponad 2500.

Mieszkaniec Hamburga, Bernard Markwitz, wynalazł rękawki do pływania w 1956 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *