Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsySprzęt

Kawa w odzieży sportowej: Nowy Trend?

Kawa w odzieży sportowej

Kawa, znana z pobudzających właściwości, teraz przyspiesza tempo na dwa sposoby. Pierwszy to poranna filiżanka przed biegiem, drugi to kawa w odzieży sportowej. Nowe innowacje w projektowaniu tkanin pokazują, że kawa ma szersze zastosowanie, niż myśleliśmy.

Kawa jako Dezodorant

Noszenie kawy może pomóc nam mniej pachnieć. Palona kawa jest naturalnym dezodorantem, dzięki azotowi w kofeinie. Firma S.Café wpadła na pomysł tworzenia tkanin z kawą, kiedy żona założyciela firmy zasugerowała, żeby dodać kawę do ubrań. Po czterech latach badań powstały tkaniny S.Café.

Kawa w odzieży sportowej

Podczas parzenia kawy, wykorzystuje się tylko 0,2% ziaren. S.Café bierze pozostałe 99,8% fusów i łączy je z nicią poliestrową. To przekształca nić w mieszankę włókien i redukuje ilość poliestru. Odzież z kawą S.Café schnie szybko, prawie dwa razy szybciej niż bawełna, i chroni przed promieniowaniem UV.

Kto rozwija kawę w odzieży sportowej ?

Kilka marek sportowych eksperymentuje z tkaninami z kawą. Ministry of Supply, znane z technologii NASA, używa 4% tkaniny S.Café w podszewce swoich spodenek Newton Active Short. Ich skarpetki Atlas Ankle korzystają z S.Café, co zapewnia amortyzację i wentylację.

La Sportiva, włoska marka obuwia górskiego, wprowadziła tkaninę z kawą w swoim T-shircie Tracer. Jake Burgart z La Sportiva zauważył, że klienci chcą bardziej zrównoważonej odzieży. Firma zaczęła korzystać z recyklingu i produktów o niskim wpływie na środowisko.

Podsumowanie

Kawa, znana z pobudzających właściwości, teraz jest w odzieży sportowej. Dzięki tkaninom z kawą, sportowcy mają szybsze schnięcie i ochronę UV. Czy kawa stanie się trendem w odzieży biegowej? Zobaczymy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *