Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyZawody

Lionel Sanders skupia się na Ironman, rezygnując z PTO Tour

Lionel Sanders Ironman PTO Tour

Kanadyjska gwiazda triathlonu, Lionel Sanders, wybrał serię Ironman na rok 2024, rezygnuje z udziału w PTO Tour. Sanders, dwukrotny wicemistrz świata Ironman, widzi większe szanse na sukces w dłuższych dystansach. Słabsze pływanie sprawia, że trudniej mu nadrobić na krótszych dystansach rowerowych, jak 80 km w PTO Tour.

Proces decyzyjny Sandersa to długie przemyślenia i konsultacje. W rozmowie z Talbotem Coxem, Sanders mówi, że jego kariera zaczęła się i zakończy na Ironmanie. Wideo na YouTube pokazuje jego rozmowę z Janem Frodeno. Frodeno pyta o nieosiągnięty cel. Sanders odpowiada, że marzy o zwycięstwie w Kona.

Praca nad Słabościami

Sanders musi poprawić pływanie i efektywność na rowerze. Uważany za jednego z najlepszych biegaczy, wie, że musi poprawić czas biegu dla sukcesu w Kona. Jego najlepszy czas maratonu na Wielkiej Wyspie to 2:52.

Lionel Sanders – Ironman Zamiast PTO Tour

Sanders prawdopodobnie mógłby startować w PTO Tour. Ale wybiera Ironman Pro. W tej serii punkty są za pełny dystans i 70.3. Wyścigi na pełnym dystansie mają większe znaczenie punktowe.

Niepewna Przyszłość w PTO Tour

PTO może chcieć, aby Sanders wystąpił w kilku wydarzeniach w 2024 roku. Jego popularność na YouTube to atut. Ale organizacja nie ogłosiła jeszcze harmonogramu ani listy uczestników na ten rok. Nie wiadomo, kto wystąpi w wydarzeniach PTO w 2024 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *