Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyZawody

Mistrzostwa Europy w crosstriathlonie i crossduathlonie Riva Del Garda

Mistrzostwa Europy w Crosstriathlonie i crossduathlonie
Mistrzostwa Europy w crosstriathlonie i crossduathlonie – Riva Del Garda

W miniony weekend w malowniczym Riva del Garda-Trentino w Italii odbyły się emocjonujące zawody w ramach Mistrzostw Europy w crossduathlonie oraz crosstriathlonie. Świetne wyniki zawodniczek AG.

Riva del Garda Mistrzostwa Europy w Crosstriathlonie

Anna Wer – złoto w AG w crosstriathlonie

Anna Wer potwierdziła swoją dominację w tej dyscyplinie sportu. Po zdobyciu złotego medalu w crossduathlonie, Wer nie zwalniała tempa i triumfowała również w crosstriathlonie. Jej start był imponujący. Już podczas pływania na Lake Garda uzyskała czas 16:39, co dało jej znaczącą przewagę nad pozostałymi zawodniczkami. W kolejnych etapach – 20 km jazdy na rowerze oraz 6 km biegu – Wer kontynuowała swój błyskotliwy występ, kończąc rywalizację z imponującym czasem 2:06:33. Był to jeden z najlepszych wyników wśród wszystkich uczestniczek.

Po zakończeniu zawodów Anna Wer podzieliła się swoimi emocjami: “To było cięższe niż wyścig crosduathlonowy. Jestem szczęśliwa, wdzięczna i wykończona”. Warto dodać, że kilka dni wcześniej triumfowała w crossduathlonowych mistrzostwach Europy AG. Z Włoch przywozi więc dwa złote medale.

Paulina Jach – srebrna medalistka

Kolejne sukcesy dla Polski! Paulina Jach zdobyła srebrny medal z czasem 2:18:04. Na trzecim miejscu podium stanęła Samantha Taylor.

Mężczyźni również w dobrej formie

Wśród mężczyzn najlepszym zawodnikiem okazał się Michele Bonacina, reprezentujący gospodarzy, z czasem 1:32:52. Polski zawodnik, Jan Chrzanowski, zajął 17. miejsce z czasem 1:46:58, sklasyfikowany na 7. miejscu w kategorii U23. W tej samej kategorii złoty medal zdobył Nicollo Sancisi z czasem 1:37:33.

Krzysztof Kaszper, startujący w kategorii M30-34, zajął 5. miejsce z czasem 1:52:39. Pierwsze miejsce przypadło Włochowi Nicolo Simonigh, który uzyskał czas 1:38:39.

Riva del Garda Mistrzostwa Europy w Crossduathlonie

Anna Wer triumfuje w mistrzostwach Europy w crossduathlonie!

W malowniczym Riva del Garda-Trentino w Italii odbyły się Mistrzostwa Europy w crossduathlonie. Wśród zawodniczek, które wzięły udział w rywalizacji, wyróżniła się Anna Wer, która zdobyła złoty medal w kategorii AG.

Dystans w zawodach duathlonowych to 6 km biegu, 20,4 km jazdy na rowerze oraz 3 km biegu. Anna Wer w kategorii K30-34 osiągnęła imponujący czas 2:05:46, zdobywając złoty medal. Jej wyniki to: bieg1 – 25:53, T1 – 00:31, rower – 1:25:23, T2 – 00:35, bieg2 – 13:22, z końcowym finiszem 2:05:46.

Anna Wer wyprzedziła Samanthę Taylor, która uzyskała czas 2:20:54 oraz Nurię Andres Bonnin z czasem 2:26:19.