Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyZawody

Powrót IRONMAN do Japonii: Nowy Triathlon na Hokkaido

IRONMAN Japan 2024

IRONMAN ogłosił, że nowe wydarzenie triathlonowe zawita do Japonii. Triathlon IRONMAN Japan South Hokkaido odbędzie się 15 września 2024 roku. To pierwszy pełnodystansowy triathlon IRONMAN w Japonii od 2015 roku. Zawody przeniosą sportowców na wyspę Hokkaido, oferując nowe miejsce do rywalizacji.

Dwie Miasta: Hokuto i Kikonai

Wydarzenie IRONMAN Japan South Hokkaido odbędzie się między dwoma miastami gospodarzami, Hokuto i Kikonai, położonymi na południowym wybrzeżu najbardziej na północ wysuniętej wyspy Japonii. Rejestracje na wydarzenie otwierają się o 09:00 czasu tokijskiego we wtorek, 19 grudnia 2023 roku.

Trasa i Atrakcje Wydarzenia

Uczestnicy rozpoczną dzień od 3,8 km pływania w Zatoce Hakodate. Trzy pętle rowerowe o łącznej długości 180 km poprowadzą ich autostradą Hakodate-Esashi, oferując widoki na wybrzeże. Triathlon zakończy się 42,2 km biegiem po płaskich drogach malowniczej okolicy Kikonai, z metą przy Ratuszu Miasta Kikonai.

Lokalna Gościnność i Wypoczynek

Po przekroczeniu linii mety uczestnicy będą mogli cieszyć się lokalną gościnnością, w tym gorącymi źródłami i wyśmienitymi owocami morza oraz stekami z południowego Hokkaido. Koichi Tsunashima, dyrektor wyścigu, zachęca do korzystania z ekskluzywnych tras rowerowych i relaksu w urokliwych hotelach nadmorskich.

Znaczenie IRONMAN Japan South Hokkaido dla Japonii

Jeff Edwards, Dyrektor Zarządzający IRONMAN Group w Azji, wyraził swoje zadowolenie z powrotu do północnej Japonii. Podkreślił ważną rolę japońskich wyścigów w historii IRONMAN oraz radość z możliwości ponownego przyjęcia sportowców na wydarzenie w Japonii. Miasta gospodarze, Hokuto i Kikonai, zapewnią wspaniałą atmosferę zarówno dla sportowców, jak i ich rodzin oraz kibiców.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.ironman.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *