Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyZawody

Sezon Triathlonowy 2024: Ważne Informacje od PZTri

Sezon Triathlonowy 2024 - co warto wiedzieć
Sezon Triathlonowy 2024 – co warto wiedzieć

Przed sezonem triathlonowym 2024, Polski Związek Triathlonu (PZTri) przypomina o konieczności posiadania rocznej licencji oraz aktualnych badań lekarskich. Zawodnicy chcący wystartować w zawodach rangi PP, MP oraz imprezach międzynarodowych muszą spełnić te wymogi. Licencje klubowe i zawodnicze wydaje się wyłącznie przez aplikację PZTri.

Imprezy Rangi MP, PP, GPA

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami konkursu na współorganizację MP, PP, GPA na rok 2024. Szczegóły dotyczące terminów i lokalizacji, w tym OOM, MP młodzików, juniorów, u23, elity/open oraz MP sztafet mieszanych, będą dostępne wkrótce.

Stroje Startowe

Zarząd PZTri podjął uchwałę dotyczącą ujednolicenia klubowych strojów startowych dla zawodników SSM/PRO w latach 2022-2024. Kluby muszą zgłosić swoje stroje do katalogu PZTri, a zawodnicy z klubów, które tego nie zrobią, nie będą dopuszczeni do startów.

Kadra Narodowa i Kryteria Kwalifikacyjne

Prosimy o zapoznanie się z uchwałami dotyczącymi Kadry Narodowej PZTri oraz kryteriów kwalifikacyjnych na imprezy mistrzowskie w 2024 roku.

Regulamin Zgłoszeń na Imprezy Międzynarodowe

PZTri zaktualizował regulamin zgłoszeń na imprezy międzynarodowe Europe Triathlon i World Triathlon. Szczegóły dostępne są w uchwale 122/2023.

Pierwszy Turniej Nadziei Olimpijskich w Indoor Triathlonie

W 2024 roku Polska będzie gospodarzem pierwszego Turnieju Nadziei Olimpijskich w Indoor Triathlonie. Impreza odbędzie się w Koziegłowach/Czerwonaku, a kategorie obejmują młodzików (13-14 lat) i juniorów młodszych (15-17 lat). Równocześnie odbędą się pierwsze Mistrzostwa Polski w Indoor Triathlonie dla kategorii open.

Przełożenia dla Młodzików

Przypominamy o zasadach dotyczących przełożeń w rowerach dla kategorii Młodzik. Nieprzestrzeganie tych zasad skutkuje niedopuszczeniem zawodnika do startu.

Inne Uchwały PZTri

PZTri przyjęło również inne uchwały, w tym dotyczące zasad przyznawania klas sportowych, regulaminu Grand Prix w Aquathlonie, trenerów koordynatorów kadr wojewódzkich, programu Tri-Pop, rankingu grup wiekowych oraz regulaminu przyznawania dofinansowania za osiągnięcia sportowe.

Wszystkie te informacje są kluczowe dla zawodników, trenerów i klubów triathlonowych przygotowujących się do sezonu 2024. Zachęcamy do śledzenia aktualizacji i przestrzegania zasad, aby sezon triathlonowy 2024 był pełen sportowych sukcesów i bezpiecznych zawodów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *