Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

Newsy

Susz Triathlon: Nowe Miejsce Mistrzostw Polski

Miesiąc temu, Polski Związek Triathlonu zdecydował o zmianie lokalizacji Mistrzostw Polski na dystansie średnim. Zamiast Poznania, zawodnicy spotkają się w Suszu! Impreza odbędzie się 1 lipca.

Susz Triathlon 2023
fot: triathlon.susz.pl

Susz: Nowa Scena dla Mistrzostw Polski

Susz, nazywany “stolicą triathlonu”, będzie gospodarzem Mistrzostw Polski na dystansie średnim. Zawodnicy będą rywalizować o medale w kategoriach Open oraz wiekowych. Najlepsi otrzymają sloty na Mistrzostwa Europy w Menen (Belgia), które odbędą się od 25 do 27 sierpnia.

Więcej niż Połówka

W Suszu odbędą się również Mistrzostwa Polski w triathlonie dla juniorów, U23 i Elity na dystansie sprinterskim. Zawodnicy na dystansie sprinterskim (bez draftingu, 0,75 – 20 – 5 km) będą mogli zdobyć sloty na Mistrzostwa Świata w Pontevedrze.

Dlaczego Mistrzostwa Polski Zostały Przeniesione?

Pierwotnie, Mistrzostwa Polski na dystansie średnim miały odbyć się w Poznaniu w dniach 17-18 czerwca. Jednak, z powodu skrócenia zawodów do jednego dystansu, 1/8 Ironman, zdecydowano o przeniesieniu imprezy. Głównym powodem były rosnące koszty organizacji imprezy, które nie były pokrywane przez opłaty od zawodników.

Susz Triathlon: Więcej niż Mistrzostwa Polski

Susz Triathlon to nie tylko Mistrzostwa Polski. To również Mistrzostwa Polski w Aquabike na dystansie sprint i średnim, Puchar Polski w triathlonie dla młodzików i juniorów młodszych na dystansie supersprinterskim, oraz Mistrzostwa Polski w Aquathlonie dla różnych kategorii wiekowych.

Co jeszcze podczas Susz Triathlon 2023

Zawody te mają wieloletnią tradycję, z pierwszymi rozgrywkami, które odbyły się w 1991 roku. Organizatorzy posiadają ogromne doświadczenie, co gwarantuje płynną realizację zawodów.

Jednym z najważniejszych aspektów Susz Triathlon jest niesamowita atmosfera. Mieszkańcy i wolontariusze tworzą niezapomniane doświadczenie dla każdego zawodnika, oferując wsparcie i doping na trasie. To jest coś, co musisz przeżyć!

Susz Triathlon oferuje nie tylko zawody dla doświadczonych triathlonistów, ale również dla młodzieży i juniorów. Zawody obejmują różne dystanse, w tym sprint i średni dystans.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *