Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyZawody

Wyniki IRONMAN i IRONMAN 70.3 Gdynia

Wyniki IRONMAN 70.3 Gdynia

W weekend odbyły się długo oczekiwane zawody IRONMAN i IRONMAN 70.3 Gdynia. Niestety ze względu na złe warunki pogodowe, zawody na obu dystansach odbyły się bez pływania. Woda przy brzegu wyglądała stosunkowo spokojnie, mimo tego za falochronem panowały takie warunki, że ratownicy mieli trudności z utrzymaniem się na kajakach. Bezpieczeństwo uczestników było priorytetem, dlatego organizatorzy podjęli decyzję o odwołaniu części pływackiej.

IRONMAN Gdynia 2023

Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Leon Kriszeleit z czasem 7:47:55. Drugie miejsce zajął Mateusz Filipiak z czasem 8:04:05, a trzecie Robert Budaj z czasem 8:05:13. Wśród kobiet najszybsza była Ingrid Lanthaler, która pokonała trasę w czasie 9:17:54. Drugie miejsce przypadło Kristel Polet z czasem 9:48:26, a trzecie Fanny Belais z czasem 10:02:01.

Wyniki IRONMAN 70.3 Gdynia 2023 PRO

Marta Łagownik zdobyło drugie miejsce podczas IRONMAN 70.3 Gdynia w kategorii PRO. Zawodniczka, która ma za sobą świetny sezon, wystartowała tydzień po zdobyciu mistrzostwa Polski na supersprincie. Wcześniej, w połowie czerwca, zajęła 4. miejsce wśród profesjonalistek podczas Challenge Gdańsk. W Gdyni główną faworytką była Diede Diederiks, która ostatecznie zwyciężyła z czasem 3:30:53. Marta Łagownik miała czas 3:36:32, a Laura Madsen zajęła 3. miejsce z czasem 3:37:27.

W kategorii mężczyzn Kacper Stępniak, który był faworytem rywalizacji wśród Polaków, zajął 8. miejsce z czasem 3:21:05. Wilhelm Hirsch zwyciężył z czasem 3:15:06.

Wyniki IRONMAN 70.3 Gdynia Age Group

W Gdyni, podczas zawodów Enea Ironman 70.3, amatorzy również mieli okazję do rywalizacji. Warunki atmosferyczne były wyjątkowo trudne, co stanowiło wyzwanie zarówno dla zawodników PRO, jak i amatorów.

Michael Kalb z Niemiec od początku dominował w wyścigu. Mimo pewnych trudności, takich jak spadający łańcuch, udało mu się zakończyć rywalizację z imponującym czasem 3:23:10, wyprzedzając Martina Helcela o prawie sześć minut. W rywalizacji kobiet to Monika Tschudi ze Szwajcarii okazała się najszybsza, kończąc zawody z czasem 4:09:16.