Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyZawody

Wypadek Lucy Buckingham podczas Ironman 70.3 Bahrain

Lucy Buckingham IRONMAN 70.3 Bahrain wypadek
Lucy Buckingham IRONMAN 70.3 Bahrain wypadek / fot. Jose Luis Hourcade

Lucy Buckingham, brytyjska gwiazda triathlonu, miała wypadek z samochodem podczas prowadzenia w wyścigu Ironman 70.3 Bahrain. Wypadek ten miał miejsce pod koniec etapu kolarskiego. Mimo to, Buckingham zdołała ukończyć wyścig, zajmując siódme miejsce.

Szczegóły Wypadku

Buckingham prowadziła po etapie pływackim i zwiększała swoją przewagę na rowerze, gdy doszło do zdarzenia. Około 80 km na trasie rowerowej, samochód wjechał na tor wyścigu, co spowodowało kolizję. Buckingham, jadąca z prędkością 45 km/h, została zrzucona z roweru. Pomimo szoku i trudności z biegiem, udało jej się kontynuować wyścig.

Reakcja Buckingham

Na swoim profilu na Instagramie Buckingham podzieliła się, że badania jej łokcia i biodra nie wykazały poważnych obrażeń. Wyraziła zadowolenie ze swojego pływania i jazdy na rowerze, zanim doszło do wypadku. Pracuje obecnie z organizatorami Ironman, aby wyjaśnić, jak doszło do tego zdarzenia.

Oczekiwanie na Oświadczenie Ironman

Organizatorzy Ironman nie wydali jeszcze oficjalnego oświadczenia w tej sprawie. W ubiegłym roku podobna sytuacja miała miejsce, gdy Holly Lawrence, prowadząca w wyścigu, została błędnie skierowana przez motocykl, co spowodowało dodatkowe kilometry w jej trasie.

Wypadek Buckingham podczas Ironman 70.3 Bahrain podkreśla potrzebę lepszej ochrony zawodników i zwiększenia bezpieczeństwa na trasach wyścigów triathlonowych. Pomimo przeszkód, determinacja i wytrwałość Buckingham w dążeniu do mety są godne podziwu.