Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyZawody

42. edycja Challenge Almere-Amsterdam: ciekawe zmiany

Challenge Almere-Amsterdam
fot: tri-today.com

42. edycja Challenge Almere-Amsterdam odbędzie się 9 września. Jest to dzień pełen intensywnej rywalizacji. W tym roku, wydarzenie jest miejscem Mistrzostw Europy na Długim Dystansie. Organizatorzy wprowadzili kilka zmian. Te zmiany mają na celu poprawę doświadczenia zawodników. Chcą też usprawnić realizację wydarzenia. Nowości to nowy obszar przejścia, zmieniona trasa biegu, powrót imprezy carboloading i odprawy zawodników na żywo.

Nowy Obszar Przejścia

Prace są prowadzone na dawnym obszarze przejścia. Dlatego w tym roku, obie strefy przejścia – T1 i T2 – zostaną przeniesione do Parku Lumière. Park jest zaledwie 700 metrów od Esplanady. Miejsce startu wyścigu pozostaje niezmienione. Zawodnicy zanurkują do Weerwater z Esplanady. Następnie opuszczają wodę na nowym obszarze przejścia w Parku Lumière. Długodystansowcy będą musieli przejechać dokładnie 180 km, a średniodystansowcy 94 km.

Zmieniona Trasa Biegu Challenge Almere-Amsterdam

Zmiany wprowadzono, aby zmniejszyć tłok na trasie biegu. Długodystansowcy przebiegną cztery pętle o długości 10,1 km wokół Weerwater. Średniodystansowcy przebiegną dwie takie same pętle. Trasa obejmuje pełne okrążenie wokół Weerwater i bieg tam i z powrotem przez dawne tereny Floriade. Cała pętla jest wolna od ruchu.

Carboloading

Impreza carboloading powraca w przeddzień wyścigu, 8 września. Miejsce imprezy to Teatr Kunstlinie. Zawodnicy mogą nawiązać więzi przy pysznym jedzeniu i napojach.

Challenge Almere-Amsterdam Odprawa na Żywo

Odprawa zawodników na żywo wraca do programu Challenge Almere-Amsterdam. Dyrektor wyścigu, Richard Belderok, powita zawodników z całego świata w Teatrze Kunstlinie. Odprawa odbędzie się 8 września. Na odprawie omówione zostaną wszystkie ważne, techniczne aspekty wyścigu.

Z tymi nowymi zmianami i powrotem ukochanych tradycji, 42. edycja Challenge Almere-Amsterdam na pewno będzie niezapomnianym wydarzeniem. Będzie to zarówno dla zawodników, jak i widzów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *