Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyZawody

Challenge Salinas 2023: Dubrick i Bravo Zdobywają Tytuły w Ekwadorze

Challenge Salinas 2023 Wyniki

Marc Dubrick z USA i Elizabeth Bravo z Ekwadoru zdobyli tytuły na ostatnim wydarzeniu Challenge Family w 2023 roku. Inauguracyjna edycja Challenge Salinas w Ekwadorze zakończyła sezon w gorących i wietrznych warunkach.

Zacięta Rywalizacja w Kategorii Mężczyzn

Wśród mężczyzn rywalizacja zapowiadała się na pojedynek między Dubrickiem a Kanadyjczykiem Jacksonem Laundry. Dubrick wyszedł z wody na prowadzeniu, wyprzedzając Laundry o minutę. Jednak na drugim okrążeniu rowerowym to Laundry wysunął się na czoło. Ostatecznie Dubrick lepiej poradził sobie z warunkami – temperaturą 30°C i wilgotnością 85% – i wygrał z czasem 3:47:10, prawie cztery minuty przed Laundry. Na trzecim miejscu uplasował się Justin Riele z USA.

Challenge Salinas 2023 Wyniki: Pierwsze Średniodystansowe Zwycięstwo Dubricka

To było pierwsze zwycięstwo Dubricka na średnim dystansie, po niedawnych drugich miejscach w IRONMAN 70.3 Indian Wells i 70.3 Los Cabos.

Kobiety – Bravo Wygrywa na Domowym Gruncie

W wyścigu kobiet trzy główne zawodniczki wyszły z wody razem. Bravo i Margie Santimaria z Włoch szybko odjechały na rowerze, a Bravo wyprzedziła Santimarię na drugim okrążeniu. Na biegu Santimaria na chwilę zbliżyła się do Bravo, zmniejszając dystans do 20 sekund. Jednak Bravo, trzykrotna olimpijka, wykorzystała przewagę gospodarza i zwiększyła przewagę, wygrywając z czasem 4:21:14. Santimaria była druga z czasem 4:28:36, a trzecie miejsce zajęła Margareta Bicanova ze Słowacji.

Challenge Salinas 2023 wyniki

 • Mężczyźni
  1. Marc Dubrick (USA) – 3:47:10
  2. Jackson Laundry (CAN) – 3:50:56
  3. Justin Riele (USA) – 3:53:47
 • Kobiety
  1. Elizabeth Bravo (ECU) – 4:21:14
  2. Margie Santimaria (ITA) – 4:28:36
  3. Margareta Bicanova (SVK) – 4:49:02

Dubrick i Bravo zdecydowanie zdominowali swoje kategorie, kończąc sezon Challenge Family z imponującymi zwycięstwami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *