Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyZawody

Chris McCormack o wyzwaniach PTO

Chris McCormack o wyzwaniach PTO
Chris McCormack o wyzwaniach PTO

Chris McCormack, który dwukrotnie zdobył tytuł mistrza świata IRONMAN i jest współzałożycielem Super League Triathlon, doskonale zna wpływ PTO na sport triathlonu. Widział z bliska wyzwania, które napotyka każdy nowy uczestnik tego sportu, co daje mu unikalną perspektywę na sytuację.

PTO, z finansowym wsparciem miliardera Sir Michaela Moritza, stara się wypracować swoją niszę poprzez organizację prestiżowych wyścigów na dystansie 100 km. McCormack, jako osoba zainteresowana, dzieli się swoimi obserwacjami dotyczącymi wpływu PTO i wyzwań, z którymi organizacja się boryka.

Jak PTO zarabia pieniądze?

McCormack wyraził swoje zainteresowanie koncepcją promowania dystansu przez PTO. Przyznał, że do tej pory organizacja nie zrobiła nic, co by go naprawdę zaskoczyło. Mimo to, McCormack nadal śledzi wydarzenia PTO, choć przyznaje, że nie są one dla niego głównym punktem zainteresowania.

Triathlon – naprawdę wrogo nastawione miejsce

McCormack wyraził zaskoczenie, jak nowy biznes został przyjęty w świecie triathlonu. Nie była to reakcja, której się spodziewał. Opisał triathlon jako “naprawdę wrogo nastawione miejsce”, gdzie każdy broni swojego terytorium i nie chce współpracować.

Chris McCormack o Przyszłości PTO

McCormack jest dość jasny co do swoich odczuć na temat przyszłości PTO. Podoba mu się koncepcja, ale ma trudności z zrozumieniem, jak może ona odnieść komercyjny sukces. Wyraził obawy, czy model biznesowy PTO jest zrównoważony.

Collins Cup był ‘nudny’

Jednym z pomysłów PTO, który nie przekonał McCormacka, był Collins Cup, drużynowe wydarzenie wprowadzone w 2021 roku z myślą o stworzeniu flagowego wydarzenia organizacji. McCormack określił go jako “mylący i nudny do oglądania”.

Wyzwania i przyszłość

Mimo wyzwań, PTO przyciąga do swoich wydarzeń zawodników z najwyższej klasy. McCormack powrócił do pytania o to, jak zarobić zimną, twardą gotówkę. Wyraził nadzieję na sukces, ale przyznał, że nie rozumie, jak mają to osiągnąć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *