Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

Newsy

Esport Olimpijski: Debiut Duathlonu w Formacie Arena Games

Arena Games triathlon
triathlon.org

Tydzień Esportu Olimpijskiego, który odbywa się w Singapurze od 23 do 25 czerwca, przynosi kolejne emocje związane z Arena Games. Tym razem, jako część trzydniowego programu wirtualnych i symulowanych rywalizacji sportowych, zadebiutuje Duathlon.

Nowa Era Duathlonu na Arena Games

Duathlon debiutuje podczas Tygodnia Esportu Olimpijskiego. Zawodnicy będą rywalizować w drużynach, w tym przypadku przeprowadzenie dyscyplin jazdy na rowerze i biegu odbędzie się na stacjonarnych trenażerach i samonapędzanych bieżniach. Wydarzenie jest zintegrowane z wirtualnym światem Zwift.

Format Sztafety dla Debiutu Esportu

Dziesięciu mężczyzn i dziesięć kobiet z dziewięciu krajów weźmie udział w rywalizacji. Zawodnicy startują równo między Team Asia (CHN & JPN), Team Oceania (AUS & NZL), Team Europe (HUN & ITA), Team North America (USA & MEX) i Team Singapore. Każdy z czterech etapów będzie miał osobny start, na dodatek czwarty etap będzie startem pościgowym. Podczas etapu pościgowego ważnę będą różnice czasowe z poprzednich etapów.

Przygotowania i Oczekiwania

Trenerzy i zawodnicy z różnych krajów dzielą się swoimi doświadczeniami i oczekiwaniami przed tym wydarzeniem. Scott Latham, trener Team Australia, podkreśla szybkie tempie przygotowań i zmianę trybu treningów na krótkie, intensywne sesje. Wes Johnson, trener Team USA, podkreśla, że to wydarzenie, to szansa na przygotowanie do przyszłych rywalizacji w formacie Arena Games.

Gdzie Obejrzeć zawody Arena Games Triathlon

Można oglądać rywalizację na żywo na oficjalnej stronie YouTube wydarzenia od 09:50 czasu lokalnego 25 czerwca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *