Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyZawody

Igrzyska Europejskie 2023: Norwegia zwycięża w triathlonie

Igrzyska Europejska 2023
triathlon.org

Zespół Norwegii zdominował Igrzyska Europejskie 2023 w Krakowie, zdobywając złote medale we wszystkich konkurencjach triathlonowych. Po indywidualnych zwycięstwach Solveig Lovseth i Vetle Bergsvik Thorna, norweska drużyna kontynuowała swoją dominację, zdobywając złoto w sztafecie mieszanej.

Szczegóły wydarzenia

W sobotę, Solveig Lovseth i Vetle Bergsvik Thorn połączyli siły z Lotte Miller i Casperem Stornesem, aby zdobyć tytuł w sztafecie mieszanej. Thorn rozpoczął pierwszą zmianę, a mimo kary dla Szwajcara Adrien Briffod, Norwegowie utrzymali się w czołówce. Miller utrzymała Norwegów w grze, a następnie Stornes wykonał znakomitą zmianę, przekazując pałeczkę Lovseth. Mimo że została dogoniona w wodzie, mistrzyni kobiet była w stanie utrzymać się na rowerze i ponownie na biegu, aby odeprzeć ataki Sian Rainsley z Wielkiej Brytanii i przekroczyć linię mety tuż przed swoją rywalką.

Wielka Brytania zdobyła srebro, a Marta Kropko poprowadziła węgierską drużynę do brązowego medalu.

Znaczenie zwycięstwa

Zwycięstwo Norwegii w sztafecie mieszanej na Igrzyskach Europejskich 2023 jest kulminacją niezwykłego tygodnia dla norweskiego triathlonu. Po indywidualnych złotych medalach Lovseth i Thorna, złoto w sztafecie mieszanej potwierdza dominację Norwegii w europejskim triathlonie.

Zwycięstwo to jest również dowodem na głębię talentu w norweskim triathlonie. Zespół, składający się z dwóch mężczyzn i dwóch kobiet, pokazał swoją siłę i zdolność do współpracy, aby pokonać silne zespoły z innych krajów.

Igrzyska Europejskie 2023 Triathlon

Zespół Norwegii zakończył Igrzyska Europejskie 2023 na najwyższym stopniu podium we wszystkich konkurencjach triathlonowych. Ich dominacja pokazuje siłę norweskiego triathlonu i stanowi inspirację dla innych krajów. Z niecierpliwością czekamy na kolejne sukcesy norweskich triathlonistów na międzynarodowej scenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *