Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyZawody

IRONMAN 5150 Warsaw: Wyniki OPEN

5150 Warsaw

Dziś w Warszawie odbył się jeden z najważniejszych wyścigów triathlonowych – Citi Handlowy 5150 Warsaw. Zawodnicy rywalizowali na dystansie 51,5 km, rozpoczynając od pływania w Zalewie Zegrzyńskim (1,5 km), przez 40 km płaskiej i szybkiej trasy rowerowej, aż do 10 km biegu ulicami Warszawy. Zwyciężyli Agnieszka Gadomska oraz Filip Szymonik.

Gadomska przed Lewandowską pośród kobiet

W rywalizacji kobiet od początku świetnie radziła sobie Agnieszka Gadomska, która wypracowała sporą przewagę nad resztą stawki. Zanotowała najlepszy czas na pływaniu, następnie również na rowerze i tej przewagi nie oddała już do końca. Na mecie zameldowała się z czasem 02:12:27. Na 2. miejscu zawody ukończyła Martyna Lewandowska, a jej czas to 02:19:06. Podium skompletowała Anna Giżyńska, która przybiegła na metę w czasie 02:23:47.

Szymonik kontynuuje zwycięską passę

Filip Szymonik nie miał sobie równych. Znakomity występ zakończył się z czasem 02:00:55, co dało mu bezkonkurencyjne zwycięstwo. Na mecie zameldował się z ponad 3-minutową przewagą nad Maciejem Skórnickim, który ukończył wyścig z czasem 02:03:39. Na trzecim miejscu uplasował się Piotr Różalski z czasem 02:08:02.