Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyZawody

Ironman 70.3 Boulder 2023: zwycięstwa Sam Longa i Taylor Knibb

Ironman 70.3

Amerykanie Sam Long i Taylor Knibb zdominowali zawody Ironman 70.3 w Boulder, ustanawiając nowe rekordy trasy i pokonując konkurencję w imponującym stylu.

Nie do zatrzymania Sam Long

W męskim wyścigu, obrońca tytułu Matthew Sharpe z Kanady był pierwszym, który wyszedł z wody, ale to Long szybko zaczął odrabiać straty na trasie rowerowej. Po szybkiej zmianie, Long zdołał odskoczyć od reszty grupy, w tym od Sharpe’a i Lionela Sandersa, i zaczął budować przewagę. Na koniec etapu rowerowego, Long miał już prawie cztery minuty przewagi nad resztą stawki.

Pierwsza połowa biegu potwierdziła dominację Longa. Jego przewaga utrzymywała się, a rywale wydawali się skupić na walce o drugie miejsce. W końcu, po dominującym występie, Long przekroczył linię mety jako zwycięzca. Sanders i Chris Leiferman toczyli zaciętą walkę o drugie miejsce, którą ostatecznie wygrał Sanders.

Taylor Knibb od startu do mety

Wśród kobiet, wszystkie oczy były zwrócone na Taylor Knibb, mistrzynię świata Ironman 70.3 z 2022 roku. Knibb, która wróciła do rywalizacji po operacji, zdecydowała się na swój pierwszy start na średnim dystansie od mistrzostw świata.

Knibb wyszła z wody na czele stawki i szybko odskoczyła od reszty na trasie rowerowej. Na koniec etapu rowerowego, miała już ponad sześć minut przewagi nad drugą Holly Lawrence.

Podczas biegu, przewaga Knibb nadal rosła. Ostatecznie, Knibb przekroczyła linię mety jako zwyciężczyni, po dominującym występie od startu do mety. Lawrence zdołała utrzymać drugie miejsce, a trzecie miejsce zajęła Jeanni Metzler.

Wyniki Ironman 70.3 Boulder 2023

Zawody odbyły się w sobotę, 10 czerwca 2023 roku. Poniżej przedstawiamy wyniki zawodów:

Mężczyźni:

  1. Sam Long (USA) – 3:33:23
  2. Lionel Sanders (CAN) – 3:38:13
  3. Chris Leiferman (USA) – 3:38:14
  4. Tomas Rodriguez Hernandez (MEX) – 3:39:23
  5. Matthew Sharpe (CAN) – 3:39:35

Kobiety:

  1. Taylor Knibb (USA) – 3:56:34
  2. Holly Lawrence (GBR) – 4:04:39
  3. Jeanni Metzler (RSA) – 4:05:26
  4. Lesley Smith (USA) – 4:12:57

Zawody Ironman 70.3 w Boulder były prawdziwym pokazem siły i wytrzymałości, a zwycięstwa Sam Longa i Taylor Knibb potwierdziły ich pozycję w czołówce triathlonu na świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *