Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyZawody

IRONMAN 70.3 Valencia: Nowa Era Triathlonu w Hiszpanii

Inauguracja IRONMAN 70.3 Valencia zaplanowana na 21 kwietnia 2024 roku

IRONMAN Valencia 70.3 2024
IRONMAN Valencia 70.3 2024

IRONMAN ogłosił nową lokalizację wyścigu w Hiszpanii. Triathlon IRONMAN 70.3 Valencia odbędzie się 21 kwietnia 2024 roku. Zapisy rozpoczną się 5 października 2023 roku.

IRONMAN 70.3 Pierwszy raz w Walencji

To pierwszy raz, gdy Grupa IRONMAN organizuje wydarzenie w Walencji. Miasto to dołącza do listy gospodarzy w Hiszpanii. Inne miasta to Barcelona, Lanzarote, Majorka, Vitoria-Gasteiz i Marbella.

Zmiany w kalendarzu triathlonowym IRONMAN

Nowy wyścig wprowadza zmiany w kalendarzu. IRONMAN 70.3 Marbella przeniesiony zostanie na 27 października 2024 roku. Rejestracja rozpocznie się również w październiku.

Malownicza trasa IRONMAN 70.3 Valencia

Meta wyścigu znajduje się obok Ciudad de las Artes y las Ciencias w Walencji. Trasa obejmuje pływanie w morzu, jazdę na rowerze przez góry i bieg wzdłuż rzeki Túria. To połączenie miejskich widoków z naturą.

Wsparcie lokalne

Rocio Gil, radna ds. sportu, wyraziła zadowolenie z wyboru Walencji. Podkreśliła znaczenie wydarzenia dla promocji miasta na arenie międzynarodowej.

Kwalifikacje do Mistrzostw Świata IRONMAN 70.3

Uczestnicy będą mieli szansę na kwalifikacje do Mistrzostw Świata VinFast IRONMAN 70.3 2024 w Nowej Zelandii.

Szczegóły trasy

  • Pływanie: 1,9 km w Marinie de Valencia.
  • Rower: 90 km trasa z 700 m przewyższeniem przez Sierra Calderona.
  • Bieg: 21,1 km dwukrążkowa trasa wzdłuż rzeki Túria.

Oczekiwania

Thomas Veje Olsen, dyrektor zarządzający Grupy IRONMAN w Europie, wyraził radość z dodania Walencji do rodziny IRONMAN 70.3. Podkreślił współpracę z lokalnymi władzami i rosnące zainteresowanie triathlonem w Hiszpanii.

Walencja – miasto sportu

Walencja jest trzecim co do wielkości miastem w Hiszpanii. Miasto to znane jest z gościnności dla wielu globalnych wydarzeń sportowych. Lotnisko Manises oferuje liczne połączenia lotnicze, ułatwiając przyjazd uczestnikom z różnych krajów.

Nowy wyścig IRONMAN 70.3 Valencia to emocjonujący dodatek do europejskiego kalendarza triathlonowego. Z niecierpliwością czekamy na inaugurację wydarzenia w kwietniu 2024 roku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *