Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyZawody

IRONMAN 70.3 Wkracza do Dominikany: Inauguracyjny Triathlon w Cap Cana

IRONMAN 70.3 Cap Cana Dominikana
IRONMAN 70.3 Cap Cana Dominikana

IRONMAN poinformował dzisiaj o dodaniu pierwszego Ironman 70.3 Cap Cana. Triathlon na Dominikanie zadebiutuje 28 kwietnia 2024 roku.

Oświadczenie IRONMAN w sprawie Triathlon Cap Cana

Joanna Jordan, Wiceprezes – Dyrektor Zarządzający ds. Ameryki Łacińskiej w Grupie IM, powiedziała: „Jesteśmy niezmiernie dumni, że możemy przynieść pierwsze wydarzenie Ironman 70.3 do Dominikany w 2024 roku. Ta piękna karaibska społeczność zaoferuje międzynarodowemu gronu sportowców naprawdę wyjątkowe doświadczenie w niesamowicie pięknej lokalizacji.”

Współpraca i Organizacja IRONMAN 70.3 Cap Cana

Wilber Anderson, dyrektor generalny SBR Sports, który będzie właścicielem i operatorem nowego wydarzenia, dodał. „Jesteśmy dumni, zadowoleni i szczęśliwi z tej współpracy między SBR Sports a Cap Cana, która pozwoli nam uczynić ten wyjątkowy triathlon IM 70.3 w Dominikanie rzeczywistością.”

Trasa IRONMAN 70.3 na Dominikanie

Triathlon 70.3 Cap Cana rozpocznie się od 1,9 km pływania w krystalicznie czystych wodach. Pływanie będzie w obrębie prywatnego wybrzeża Cap Cana nad Atlantykiem. Po wyjściu z wody sportowcy udadzą się na 90 km trasę rowerową, prowadzącą przez ulice i piękne ogrody Cap Cana. Bieg o długości 21,1 km będzie prowadził przez piękną społeczność kurortu Cap Cana, kończąc się na plaży Juanillo.

Cap Cana: Serce Karaibów

Cap Cana, położone w sercu Karaibów na wschodnim wybrzeżu Dominikany będzie gospodarzem zawodów IRONMAN na średnim dystansie. Dominikańska Cap Cana posiada niezrównane środowisko do organizacji triathlonu klasy światowej IM 70.3. To miejsce oferuje najlepsze na świecie plaże. Nagradzane pole golfowe oraz Scape Park, ekopark przygodowy przyciągający 9 000 odwiedzających miesięcznie. Dzięki wszystkim cechom, które czynią Cap Cana wyjątkowym miejscem, sportowcy będą cieszyć się rywalizacją w tym raju.

Kwalifikacje do Mistrzostw Świata 2024 VinFast IRONMAN 70.3

IRONMAN 70.3 Cap Cana w 2024 roku oferuje sloty kwalifikacyjne dla grup wiekowych do Mistrzostw Świata VinFast IRONMAN 70.3 2024, które odbędą się 14 i 15 grudnia 2024 roku w Taupō, Nowa Zelandia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *