Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyZawody

Ironman Frankfurt: Agnieszka Jerzyk zdobywa slota na Hawaje

Agnieszka Jerzyk
fot. Facebook.com Agnieszka Jerzyk

Agnieszka Jerzyk zapewniła sobie miejsce na prestiżowych zawodach Ironman na Hawajach. Jej udział w Mistrzostwach Europy Ironman Frankfurt była częścią długotrwałego planu, który ostatecznie zakończył się sukcesem. Gratulacje!

Szczegóły wydarzenia

W Niemczech, zawodniczki PRO rywalizowały o jedno z ostatnich miejsc na Hawaje. Wśród nich była Agnieszka Jerzyk, która dwa tygodnie wcześniej zajęła drugie miejsce podczas Lotto Challenge Gdańsk.

We Frankfurcie, cztery najlepsze zawodniczki PRO miały szansę na zdobycie kwalifikacji na Hawaje. Po 13 kilometrze biegu, Jerzyk awansowała na trzecią pozycję, ustępując jedynie Amerykankom: Skye Moench oraz Sarah True. Ostatecznie, Agnieszka utrzymała swoją pozycję i ukończyła wyścig z czasem 9:02:53. 3 miejsce zapewniło upragnioną kwalifikację na Hawaje, ponieważ True i Moench miały już przepustki na Mistrzostwa Świata Ironman.

Osiągnięty cel

Zdobywając kwalifikację na Hawaje, Jerzyk spełniła swoje marzenie. Mimo trudności związanych z pandemią COVID-19 i problemów zdrowotnych, Jerzyk pokazała determinację i wytrwałość, aby osiągnąć swój cel. Jej sukces jest dowodem na to, że ciężka praca i determinacja mogą prowadzić do spełnienia marzeń. Wysokie miejsce na mocno obsadzonych zawodach we Frankfurcie, to świetny zwiastun przed zawodami mistrzowskimi na Hawajach. Zawody na Hawajach mają być zwieńczeniem pięknej kariery Agnieszki Jerzyk w zawodowym triathlonie.

Mistrzostwa Świata Ironman na Hawajach

Mistrzostwa Świata Ironman na Hawajach to najbardziej prestiżowe wydarzenie w kalendarzu triathlonowym. W 2023 roku zawody odbędą się 14 października w Kailua-Kona na Hawajach. Zawodnicy będą musieli pokonać 140,6 mil (225,3 km) w trzech dyscyplinach: pływaniu, jeździe na rowerze i biegu.

W 2023 roku, Mistrzostwa Świata Ironman na Hawajach będą gospodarzem dla najlepszych zawodniczek profesjonalnych i amatorskich z całego świata. Ich podróż na dystansie 140,6 mili będzie ostatecznym testem ciała, umysłu i ducha. Wśród nich świeżo zakwalifikowana Agnieszka Jerzyk. W 2023 roku, Mistrzostwa Świata Ironman podejmą kolejny krok w ewolucji, skupiając się na kobietach podczas wyścigu na Hawajach, podczas gdy męskie zawody odbędą się we Francji, w Nicei.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *