Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyZawody

IRONMAN Hamburg Pro Series 2024: Start nowego cyklu

Ironman Hamburg Pro Series 2024
Ironman Hamburg Pro Series 2024

IRONMAN Hamburg Pro Series 2024 w nowym cyklu triathlonowym. Hamburg, drugie co do wielkości miasto Niemiec, stanie się w 2024 roku areną sportowych emocji dla triathlonistów z całego świata. W ramach nowo ogłoszonej serii IRONMAN Pro Series będzie 18 zawodów. Mistrzostwa Europy IRONMAN w Hamburgu będą pierwszym pełno dystansowym wyścigiem tej serii w Europie. Organizatorzy już teraz informują o wyprzedaniu wszystkich miejsc na ten prestiżowy wyścig.

Kalendarz Zawodów: Kobiety i Mężczyźni

Zaplanowane na 2 czerwca 2024 roku Mistrzostwa Europy IRONMAN w Hamburgu będą zawodami dla profesjonalnych triathlonistek. Jednak panowie również będą mieli okazję do rywalizacji w Niemczech. 18 sierpnia 2024 roku w ramach Mistrzostw Europy IRONMAN w Frankfurcie.

Historia i Rekordy IRONMAN Hamburg Pro Series 2024

W 2024 roku na starcie w Hamburgu stanie elita sportowców z 66 krajów. Triathlonistki będą rywalizować w pływaniu, jeździe na rowerze i biegu wokół tego malowniczego miasta. Od 2022 roku Hamburg jest gospodarzem Mistrzostw Europy IRONMAN dla profesjonalistów, z rotacją między kobietami a mężczyznami co roku. W 2022 roku Laura Philipp z Niemiec zdobyła tytuł Mistrzyni Europy IRONMAN z rekordowym czasem 08:18.20. Rok później, w 2023 roku, to Francuz Denis Chevrot triumfował z imponującym czasem 7:26.21. W 2024 roku mistrzostwa wrócą do zawodniczek.

Nowa Era w Triathlonie: IRONMAN Pro Series

Nowa seria IRONMAN Pro Series, zapowiadana jako światowa seria oparta na wynikach, zadebiutuje w 2024 roku. Profesjonalni triathloniści będą walczyć o tytuł mistrza serii i część z puli bonusowej w wysokości 1,7 miliona dolarów po 12 miesiącach rywalizacji.

Rozkład i Lokalizacje Wydarzeń

W 2024 roku w serii IRONMAN Pro odbędzie się 18 wyznaczonych wydarzeń, w tym sześć pełnych dystansów IRONMAN i dziewięć triathlonów IRONMAN 70.3 z różnych zakątków świata, a także Mistrzostwa Świata VinFast IRONMAN dla kobiet i mężczyzn oraz triathlony Mistrzostw Świata VinFast IRONMAN 70.3.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *