Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

Newsy

JBL Triathlon Sieraków – Kacper Stępniak z nowym rekordem trasy

Pierwszy dzień JBL Triathlon Sieraków 2023 to przede wszystkim popis Kacpra Stępniaka. Triathlonista zaliczył świetny występ na „połówce” i ustanowił nowy rekord trasy.

Tegoroczna, 11. edycja JBL Triathlon Sieraków rozgrywana jest w dniach 27-28 maja. Jako pierwsi do rywalizacji przystąpili zawodnicy startujący na dystansie 28,25km, czyli 1/8, a następnie na połówce. W niedzielę 28 maja rozegrane zostaną zawody na dystansie  56,5km, czyli tzw. „ćwiartce”.

PRO na starcie

Na starcie dystansu połówki stanęło czterech zawodników kategorii PRO – Kacper Stępniak, Łukasz Kalaszczyński, Bartosz Banach i Konrad Imianowski. Świetny występ zaliczył Kacper Stępniak, który już na początku biegu wyrobił ponad 13 minut przewagi. Ostatecznie zawodnik dotarł na metę z czasem 3:45:38, tym samym ustanawiając nowy rekord trasy.

2. miejsce zajął Łukasz Kalaszczyński, a na najniższym stopniu podium zameldował się Mateusz Gajewski, startujący w kategorii age-group M18-29, który wyprzedził pozostałych dwóch zawodników PRO, przekraczając linię mety z czasem 03:59:05.

JBL Triathlon Sieraków

JBL Triathlon Sieraków to jedne z najważniejszych zawodów triathlonowych w Polsce. Zawody te przyciągają elitę polskiego triathlonu, z zawodnikami z różnych krajów rywalizującymi o tytuł mistrza. W tym roku, obok Stępniaka, w zawodach startowali tacy zawodnicy jak Łukasz Kalaszczyński, Bartosz Banach i Konrad Imianowski.