Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyTreningZawody

Joshua Cheptegei: Debiut w Maratonie

Joshua Cheptegei

Joshua Cheptegei, rekordzista świata na dystansach 5000 m i 10 000 m, planuje w tym roku zadebiutować w maratonie. Ten utalentowany biegacz z Ugandy zadebiutuje na tym dystansie 3 grudnia w Walencji.

Joshua Cheptegei: Mistrz i Rekordzista

26-letni Cheptegei to mistrz i wicemistrz olimpijski, a także dwukrotny mistrz świata. Ma on dobre wspomnienia z Walencji, gdzie dwukrotnie ustanawiał rekord świata na 10 km. Najpierw w 2019 roku (26:38), a potem w 2020 (26:11).

Nowe Horyzonty

Cheptegei wyraził swoje podekscytowanie nadchodzącym debiutem w maratonie. “Czuję, że nadszedł czas, aby poszerzyć swoje horyzonty. Biegam na bieżni już od 10 lat. Zawsze koncentrowałem się na bieżni, ale wiedziałem, że maraton też mnie czeka. Jestem tym startem podekscytowany, to będzie coś nowego i wymagającego” – powiedział Cheptegei.

Przyszłe Plany Joshua Cheptegei

Cheptegei planuje skupić się na bieżni podczas przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Po tym starcie zdecyduje, jakie będą jego następne cele. Do tej pory najdłuższy dystans, na jakim startował Cheptegei, to półmaraton. W 2020 roku na mistrzostwach świata w Gdyni pobiegł w czasie 59:21.

Podsumowanie

Joshua Cheptegei, znany z rekordów świata na dystansach 5000 m i 10 000 m, planuje zadebiutować w maratonie. Jego debiut zaplanowany jest na 3 grudnia w Walencji. Cheptegei jest podekscytowany tym nowym wyzwaniem i planuje skupić się na bieżni podczas przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Jego debiut w maratonie jest z niecierpliwością oczekiwany przez fanów biegów długodystansowych na całym świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *