Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyZawody

Mistrzostwa Afryki w Triathlonie w Hurghadzie

Mistrzostwa Afryki w Triathlonie.
Mistrzostwa Afryki w Triathlonie / fot. triathlon.org

Mistrzostwa Afryki w Triathlonie. Dwóch sportowców z Południowej Afryki, Jamie Riddle i Vicky Van der Merwe, zdobyło tytuły mistrzów Afryki. Zawody odbyły się w Hurghadzie, Egipcie. Riddle, młody zawodnik, zdobył również tytuł w kategorii U23. Amber Schlebusch, jego koleżanka z drużyny, osiągnęła podobny sukces. W kategorii juniorów triumfowali Zacharia Chtioui (TUN) oraz Maja Jeanne Brinkmann (NAM).

Wybitne Osiągnięcia w Wyścigu Elity

Jamie Riddle udowodnił, że jest wybitnym pływakiem. Wyprzedził swojego rywala, Jawada Abdelmoulę (MAR), o prawie minutę. Po wyjściu z wody, Riddle połączył siły z Badrem Siwane (MAR). Razem pracowali ciężko na rowerze. Udało im się zdobyć znaczącą przewagę nad Abdelmoulą. Riddle zdobył pierwsze miejsce, Siwane drugie, a Abdelmoula trzecie.

Dominacja Kobiet z Południowej Afryki

W wyścigu kobiet Południowa Afryka zdobyła całe podium. Shanae Williams była pierwsza, Amber Schlebusch druga, a Vicky Van der Merwe trzecia. Wszystkie trzy zawodniczki współpracowały podczas jazdy na rowerze. Decydujący moment nadszedł podczas biegu. Van der Merwe była najszybsza. Schlebusch zajęła drugie miejsce, a Williams trzecie.

Sukcesy Młodych Zawodników

W kategorii juniorów czołówka była zdominowana przez zawodników spoza Afryki. Dlatego mistrzami Afryki zostali zawodnicy, którzy przekroczyli linię mety tuż za nimi. Wśród mężczyzn triumfowali Zakaria Chtioui (TUN), Mohamed Aziz Hamdi (TUN) oraz Youssef Mohammed (EGY). Wśród kobiet najlepsza była Maja Jeanne Brinkmann (NAM).

Mistrzostwa Afryki w Triathlonie w Sztafecie Mieszanej

Południowa Afryka zdobyła złoto w sztafecie mieszanej. Drużyna składająca się z Riddle’a, Schelebusch, Dylana Norge’a i Van der Merwe prowadziła od początku do końca. Maroko zdobyło srebro, a Algieria brąz.

Mistrzostwa Afryki w Para Triathlonie

Hurghada była gospodarzem Mistrzostw Afryki w para triathlonie. W kategorii mężczyzn PTWC zwyciężył Fati Zwoukhi (TUN). W kategorii PTVI najlepsi byli Ibrahim Hafez (EGY) i jego przewodnik. Jedyną kobietą w wyścigu była Kirsty Weir z Południowej Afryki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *