Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyZawody

Mistrzostwa Europy Aquabike: Piotr Łazaronek ze złotem Age Group

Mistrzostwa Europy Aquabike 2023

Menen, Belgia – Mistrzostwa Europy w aquabike stały się prawdziwym sportowym świętem dla Polski! Wśród zaciętych rywalizacji i emocjonujących zmagań, Piotr Łazaronek wspiął się na szczyt Starego Kontynentu, zdobywając złoty medal w kategorii M40-M44. Ale to nie koniec polskich sukcesów! Młoda i pełna determinacji Natalia Postawa zdobyła brąz w kategorii K20-24, pokazując, że przyszłość polskiego sportu jest w dobrych rękach.

Multisportowe Mistrzostwa Europy w Menen: Aquathlon, Triathlon i Aquabike

Belgijskie Menen stało się areną niezapomnianych sportowych emocji. Polska reprezentacja zdobyła medale w każdej z trzech dyscyplin! Maja Wąsik zaskoczyła wszystkich brązowym medalem w aquathlorie, podczas gdy Marta Łagownik zdobyła srebro w triathlonie na dystansie średnim. Ale to właśnie Piotr Łazaronek i Natalia Postawa stali się bohaterami dnia w aquabike.

Piotr Łazaronek – Mistrz Europy Aquabike AG M40-44

Z determinacją w oczach i siłą w nogach, Piotr Łazaronek pokazał, co to znaczy być mistrzem. Reprezentując kategorię M40-44, zakończył rywalizację z imponującym czasem 02:45:31. Jego triumf to dowód na to, że pasja, ciężka praca i determinacja prowadzą do sukcesu.

Natalia Postawa – Debiut marzeń w Aquabike AG K20-24

Natalia Postawa, debiutując w kategorii K20-24, zdobyła brązowy medal, co jest niewątpliwie wielkim osiągnięciem. Po zakończeniu rywalizacji, Natalia podzieliła się swoimi emocjami na Instagramie Polskiego Triathlonu, pisząc:

• “Była życiowa forma, sprawny sprzęt, brak deszczu i dobra dyspozycja dnia! Wróciła pewność siebie, którą utraciłam na słabych startach i przy kolejnych kontuzjach.”

Podsumowanie Mistrzostw Europy w Menen

To były mistrzostwa pełne emocji, pasji i niezapomnianych chwil. Polska reprezentacja pokazała, że jesteśmy sportową potęgą w dyscyplinie aquabike. Gratulacje dla wszystkich zawodników i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy na międzynarodowej arenie! Do zobaczenia na kolejnych mistrzostwach!