Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyZawody

Mistrzostwa Europy Sprint Balikseir 2023

Mistrzostwa Europy Sprint
Mistrzostwa Europy Sprint

Mistrzostwa Europy Sprint w tureckim Balikesir rozpoczęły się startami półfinałowymi Juniorów. Czwórka Polaków zakwalifikowała się do finałów, a zawody te odbywają się w dniach 4-6 sierpnia 2023 roku.

Mistrzostwa Europy Sprint w Balikesir: Polska Reprezentacja

Polskę reprezentuje jedenastu zawodników, startujących w kategoriach Elita, U23 oraz Junior. Oprócz wyścigów indywidualnych, zawodnicy wezmą udział w wyścigu sztafet. W kategorii Juniorów w biało-czerwonych barwach wystąpili: Kuba Gajda, Filip Glapa, Stanisław Ptaszyński, Aleksandra Ferchmin, Maja Wąsik.

Mistrzostwa Europy Sprint Balikseir 2023
Mistrzostwa Europy Sprint Balikseir 2023 / fot. Facebook PZTRI

Juniorzy i Juniorki na Starcie

Najlepiej z Polaków zaprezentowała się Aleksandra Ferchmin, która z czasem 00:24:53 zajęła 7. miejsce i tym samym zdobyła kwalifikację do finału A. Będzie rywalizować o miejsce w czołówce zawodów. Druga z reprezentantek Polski, Maja Wąsik, zameldowała się na mecie na 13. miejscu. Ten wynik dał Mai start w finale B. Do finału B awansowali również Stanisław Ptaszyński i Filip Glapa. Zawody okazały się pechowe dla Kuby Gajdy, który złapał „kapcia” na ostatniej pętli rowerowej.

Starty Elity

Po startach Juniorów wyścigi półfinałowe rozpoczną zawodnicy kategorii Elita/U23. W kategorii Elity jedynym reprezentantem Polski jest Maciej Bruździak. W rywalizacji U23 udział wezmą: Mateusz Gluszkowski, Kamil Kulik, Zuzanna Sudak, Magdalena Sudak i Józefina Młynarska.

Mistrzostwa Europy Sprint: Sobotnie Finały

Sobotnie finały Juniorek i Juniorów rozpoczną się o godzinie 8:00. To będzie kluczowy moment dla młodych zawodników, którzy będą mieli okazję zaprezentować się na arenie międzynarodowej i powalczyć o prestiżowe tytuły.

Podsumowanie

Mistrzostwa Europy na dystansie sprinterskim w Balikesir to ważne wydarzenie w kalendarzu triathlonowym. Polska reprezentacja ma szansę na znakomite wyniki, zwłaszcza w kategorii Juniorów. Sukces Aleksandry Ferchmin w kwalifikacjach do finału A jest obiecujący i daje nadzieję na znakomite wyniki w finale. Wydarzenie to jest również doskonałą okazją do zobaczenia młodych talentów, którzy w przyszłości mogą stać się gwiazdami światowego triathlonu. Więcej o wydarzeniu triathlonowym na ich stronie internetowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *