Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyZawody

Mistrzostwa Europy w Balikesir 2023: Aleksandra Ferchmin w Top 10

Mistrzostwa Europy w Triathlonie Sprint
Mistrzostwa Europy w Triathlonie Sprint / fot: Facebook Polski Triathlon (PZTRI)

Mistrzostwa Europy w Balikesir w triathlonie na dystansie sprinterskim. Aleksandra Ferchmin pokazała klasę, plasując się na 10. miejscu wśród juniorek. To wydarzenie przyciągnęło uwagę wielu miłośników triathlonu, a występ Aleksandry był jednym z najważniejszych punktów dla polskiej reprezentacji.

Zmagania juniorek

Zawody w Balikesir były areną rywalizacji dla młodych triathlonistów z całej Europy. W dniach 4-6 sierpnia odbywały się zawody 2023 Europe Triathlon Sprint & Relay Championships. Aleksandra Ferchmin, reprezentując Polskę, w piątkowych kwalifikacjach zaprezentowała się znakomicie, zajmując 7. miejsce z czasem 00:24:53. Ten wynik dał jej kwalifikację do finału A.

Mistrzostwa Europy w Balikesir: Wyniki Polaków

Nie tylko Aleksandra miała powody do zadowolenia. Maja Wąsik, kolejna z reprezentantek Polski, zajęła 13. miejsce, co pozwoliło jej na start w finale B. W finale B świetnie zaprezentowała się, przekraczając linię mety jako pierwsza i zajmując tym samym 31. miejsce w ogólnej klasyfikacji mistrzostw. W męskim finale B Filip Glapa i Stanisław Ptaszyński zajęli odpowiednio 7. i 17. miejsce.

Podsumowanie

Mistrzostwa Europy w Balikesir były prawdziwym świętem dla młodych triathlonistów. Polska juniorka, Aleksandra Ferchmin, potwierdziła swoją wysoką formę, zdobywając miejsce w czołowej dziesiątce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *