Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyTreningZawody

Mistrzostwa Europy w Triathlonie: PTO czy Europe Triathlon ?

Mistrzostwa Europy w Triathlonie 2024
Mistrzostwa Europy w Triathlonie 2024

Europejska Federacja Triathlonu, Europe Triathlon, ogłosiła, że zawody PTO European Open w Ibizie, Hiszpania, w 2024 roku nie będą przyznawać tytułów Mistrzostw Europy. Zawody odbędą się 28-29 września 2024 roku.

PTO i World Triathlon: Nowe Partnerstwo

PTO, czyli Professional Triathletes Organization, niedawno nawiązała współpracę z World Triathlon. Celem jest uznawanie PTO Tour 2024 za oficjalne Mistrzostwa Świata w triathlonie na długich dystansach. Jednakże, to partnerstwo dotyczy tylko tytułów światowych i nie obejmuje Mistrzostw Kontynentalnych.

Oświadczenie Europe Triathlon: Mistrzostwa Europy w Triathlonie nie dla PTO?

Europe Triathlon wydała oświadczenie, w którym podkreśla, że w ramach podpisanego w sierpniu porozumienia z PTO, uruchomiono oficjalny World Championship Tour w triathlonie na długich dystansach. Jednakże, w kwestii Mistrzostw Kontynentalnych, negocjacje wciąż trwają. Dlatego na tym etapie PTO nie powinno przyznawać tytułów Mistrzostw Europy.

Słowa Prezydenta Europe Triathlon

Renato Bertrandi, prezydent Europe Triathlon, wyraził zadowolenie z nowych współprac z profesjonalnymi partnerami takimi jak PTO. Jednakże, na sezon 2024, Mistrzostwa Europy w kategorii Elite i AG na średnim dystansie odbędą się w ramach Festiwalu Multisport w czerwcu 2024 roku. Lokalizacja i data Mistrzostw Europy na średnim dystansie (oraz innych Mistrzostw Europy) zostaną ogłoszone w przyszłym tygodniu.

Strategia PTO i nowe możliwości dla amatorów

Sam Renouf, dyrektor generalny PTO, wyjaśnia, że strategia PTO Tour polega na organizowaniu zawodów dla najlepszych triathlonistów świata na dystansie 100 km (2 km pływania, 80 km jazdy na rowerze, 18 km biegu) w ikonicznych lokalizacjach. Wokół tych wydarzeń tworzą się również zawody dla amatorów. Od równoważnych wyścigów na 100 km z regionalnymi tytułami na szali, po krótsze wydarzenia tworzące festiwalową atmosferę. PTO European Open Ibiza 2024 będzie świętem sportu dla pro i amatorów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *