Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyZawody

Mistrzostwa Europy XTERRA 2024 w Prachaticach w Czechach

Mistrzostwa Europy XTERRA 2024
Mistrzostwa Europy XTERRA 2024

W Prachaticach w Czechach zaplanowano Mistrzostwa Europy XTERRA 2024. Mistrzostwa Europy XTERRA 2024 odbędą się 9 sierpnia. Miasto z bogatą historią stanie się areną zmagań czołowych europejskich triathlonistów terenowych oraz zawodników w różnych kategoriach wiekowych.

Święto Sportu i Kultury

Centralnym punktem wydarzeń będzie rynek w Prachatice, który zamieni się w serce mistrzostw. Zaplanowano tam muzykę na żywo, food trucki i rozrywkę. Dodatkowo, dla wzbogacenia doświadczeń widzów, pilot Red Bulla, Martin Sonka, zaprezentuje pokazy lotnicze. Wyścig Elite Short Track z licznymi kamerami na trasie będzie transmitowany na żywo.

Trasa Wyścigu: Wyzwanie i Piękno

Wyścig rozpocznie się 1,5-kilometrowym pływaniem w jeziorze Ktis, po którym nastąpi wymagający 33-kilometrowy odcinek rowerowy. Trasa przebiega przez historyczne i naturalne krajobrazy. W tym stare drogi panelowe z lat 60, leśne ścieżki Złotej Ścieżki Solnej i singletracki. Wyścig zakończy się malowniczym 10-kilometrowym biegiem do Starego Rynku w Prachatice.

Wpływ na Społeczność i Środowisko

Jan Bauer, burmistrz Prachatice, podkreślił, że XTERRA Czech to nie tylko wyścig, ale także katalizator jednoczący społeczność, energizujący biznes i wzbogacający kulturę miasta. František Bican, menedżer operacyjny XTERRA Czech, zaznaczył zaangażowanie w ochronę krajobrazu naturalnego i zapewnienie pozytywnego wpływu wyścigu na środowisko. Kładzie się nacisk na zrównoważony rozwój, redukcję odpadów i zachowanie piękna trasy wyścigu dla przyszłych pokoleń.

Inne Wydarzenia Wyścigowe

Mistrzostwa Europy 2024 będą również obejmować inne wyścigi w ciągu dwudniowego wydarzenia, takie jak Triathlon Sprint dla Młodzieży i Wyścigi Super Sprint dla Młodzieży.

Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie www.xterraplanet.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *