Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyZawody

Mistrzostwa Świata IRONMAN Nicea: Trasa Wyścigu

Mistrzostwa Świata IRONMAN Nicea 2023 Trasa
Mistrzostwa Świata IRONMAN Nicea 2023 Trasa

Mistrzostwa Świata IRONMAN Nicea 2023 już blisko. Nadchodzi historyczny moment w świecie sportu! Po raz pierwszy w historii, 10 września, Mistrzostwa Świata IRONMAN przenoszą się na europejską ziemię, a dokładniej do malowniczej Nicei we Francji. Chociaż ten kultowy wyścig odbył się już raz poza swoją tradycyjną siedzibą w Konie, to przeniesienie do Nicei to początek nowej, ekscytującej ery. Do 2026 roku będziemy świadkami zmagań mężczyzn i kobiet, które będą się naprzemiennie ścigać między Francją a Hawajami.

Trasa godna Mistrzostwa Świata IRONMAN

Nowa trasa w Nicei to prawdziwa uczta dla oczu i wyzwanie dla zawodników. Z niecierpliwością czekamy na to, jak profesjonaliści i amatorzy będą pokonywać trasę od Plage des Ponchettes do Promenade des Anglais.

Trasa Pływacka

Pływanie w Morzu Śródziemnym? To będzie coś niesamowitego! Zawodnicy będą musieli dwukrotnie pokonać trasę, zaczynając od 1900m, a następnie 1925m. Startując z Plage des Ponchettes, będą mieli okazję poczuć rytm słynnej Promenade des Angles.

Startując z wody przy żwirowej plaży Plage des Ponchettes, trasa ma łącznie 3850m. Biegnie prostopadle do słynnej Promenade des Angles, z przejściem zlokalizowanym tuż przy plaży. Z prawie 900m do pierwszej boi, ta trasa daje doskonałą okazję do ustawienia mocnego tempa od początku i uzyskania przewagi nad resztą stawki.

Woda w Baie des Anges może być wzburzona lub gładka jak szkło, a warunki będą zależeć od wiatru. Temperatura wody prawdopodobnie przekroczy 24 stopnie.

Pływanie Mistrzostwa Świata IRONMAN Nicea
Pływanie Mistrzostwa Świata IRONMAN Nicea

Trasa Rowerowa

To prawdziwa uczta dla miłośników wspinaczki! Nicea, położona blisko Alp, dostarczy zawodnikom niezapomnianych wrażeń. W ciągu jednego okrążenia o długości 180,2 km zawodnicy będą musieli pokonać ok 2427m wzniesień.

Bez wątpienia trasa rowerowa i wyzwania, jakie stawia, były jednym z głównych tematów dyskusji przed tegorocznym wyścigiem w Nicei. Z bliskością miasta do Alp czyniącą go rajem dla rowerowych wspinaczy. Jedna pętla o długości 180,2 km prowadzi z miasta przez pobliskie wioski na wzgórzach. Zaczynając od wysokości zaledwie 22m i wspinając się prawie do 1200m w górach, uzyskując łączny wzrost wysokości 2427m na całej długości jazdy.

Po początkowym łagodnym wspinaniu się, pierwsze główne wzniesienie w regionie Alpes-Maritime zaczyna się za Tourettes-sur-Loup i kończy się tuż przed Caussols, wspinając się prawie 900m w nieco poniżej 20km jazdy na rowerze. Od 60 km trasa jest falista przez kolejne 60 km. Następnie uczestnicy podejmą się jednego z najbardziej wymagających elementów trasy, technicznego zjazdu Clues de Gréolières od 120 km.

Trasa rowerowa podczas Mistrzostw Świata IRONMAN Nicea 2023
Trasa rowerowa podczas Mistrzostw Świata IRONMAN Nicea 2023

Bieg po Mistrzostwo Świata IRONMAN Nicea 2023

To będzie finałowa walka na słynnym Promenade des Anglais. Cztery pętle, 42,2 km – to trasa, na której najlepsi biegacze na świecie będą walczyć o tytuł mistrza świata.

Trasa biegowa w Nicei
Bieg po Mistrzostwo Świata IRONMAN Nicea 2023

Trasa biegu będzie wypełniona kibicami. Pretendenci do Mistrzostwa Świata IRONMAN będą walczyć o tytuł wzdłuż Promenade des Anglais. Cztero-pętlowa trasa o długości 42,2 km będzie prowadzić z przejścia w kierunku Międzynarodowego Lotniska w Nicei, mijając takie miejsca jak Hotel Negresco. Z zaledwie 100m wzniesień od początku do końca. Najlepsi biegacze w stawce mają nadzieję, że będą mieli wystarczająco dużo sił w nogach aby dopiąć swego podczas finałowego biegu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *