Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyZawody

Mistrzostwa świata: Polacy na IRONMAN Nicea

IRONMAN Nicea 2023
Polacy na IRONMAN Nicea 2023

10 Września 2023 Mistrzostwa Świata IRONMAN Nicea. Spora grupa Polaków na starcie zawodów mistrzowskich. Nicea po raz pierwszy w historii będzie gościć triathlonistów z całego świata, jako impreza tej rangi. Na starcie zawodów VinFast World Championship IRONMAN Nice zamelduje się ponad czterdziestu Polaków.

Kona zamieniona na Niceę

Tegoroczne mistrzostwa świata IRONMAN z pewnością będą wyjątkowe, dlatego że pierwszy raz w historii impreza opuściła Hawaje. Mistrzostwa świata zostały rozdzielone na dwie lokalizacje i odbywać będą się w systemie rotacyjnym. Lokalizacją pierwszego wyścigu pozostaje Wielka Wyspa KONA na Hawajach, w rezultacie podziału 14 października 2023 roku będą ścigać się kobiety. Start mężczyzn odbędzie się 10 września 2023 roku we Francji w Nicei.

Kontrowersyjna decyzja

Decyzja organizacji podzieliła triathlonowe społeczeństwo na zwolenników i przeciwników tego rozwiązania. Dla części zawodników taki ruch odebrał mistrzostwom świata ich magię, dla innych okazał się szansą na start w nowych warunkach. Mimo kontrowersji, lista startowa liczy blisko 2000 nazwisk.

Polacy na IRONMAN Nicea

Jedynym Polakiem startującym w kategorii PRO jest Robert Wilkowieck. Robert już w połowie lipca udał się do Nicei, aby przetestować trasę i poznać nowe warunki wyścigu. Jak przyznał, na żadne inne zawody nie jechał z tak dużym wyprzedzeniem, ale: „te mistrzostwa wymagają innego przygotowania”.

Na starcie mistrzostw świata IRONMAN w Nicei stanie ponad czterdziestu age-gouperów z Polski, w tym Piotr Aleksiejuk, Arkadiusz Bereś, Grzegorz Bielecki, Witold Borucki, Andrzej Brzeziński, Paweł Bugajny, Tomasz Białek, Rafał Chmielewski, Mariusz Chrobot, Bartosz Dmowski, Mateusz Grzybek, Aliaksandr Kacharzhuk, Łukasz Kazmierski, Piotr Kosno, Sebastian Krasnodębski, Piotr Kowalski, Piotr Kulbicki, Olek Lakomski, Marcin Maciejewski, Marcin Michałowski, Michał Migala, Maciej Ogrodnik, Marcin Okuniewski, Edwin Osiecki, Mariusz Pirek, Artur Pupka, Łukasz Remisiewicz, Rafał Sawicki, Sergiusz Sobczyk, Paweł Stasiak, Ireneusz Stępień, Igor Szlaski, Ireneusz Szpot, Jan Talaszka, Adam Talmon, Michał Wlazlak, Dariusz Walkowiak, Norbert Wojciechowski, Michał Wojtylo, Tomasz Wroński i Ryhor Zhurauliou.

Pełna lista startowa dostępna jest na oficjalnej stronie IRONMAN. Informacje zawarte w tekście bazują na podanej liście:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *