Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsySprzętTreningZawody

Mistrzostwa Świata UCI w e-kolarstwie w Abu Dhabi

Mistrzostwa Świata UCI w e-kolarstwie w Abu Dhabi
Mistrzostwa Świata UCI w e-kolarstwie w Abu Dhabi

Nowa era e-sportów kolarskich

MyWhoosh wraz z Międzynarodową Unią Kolarską (UCI) organizują czwartą edycję Mistrzostw Świata UCI w e-kolarstwie. Wydarzenie odbędzie się na żywo, osobiście 26 października 2024 roku w Abu Dhabi, Zjednoczone Emiraty Arabskie. MyWhoosh, zastępując Zwift, został wyłączną platformą i organizatorem mistrzostw na lata 2024-2026.

Innowacyjny format zawodów

Mistrzostwa wprowadzają nowy format, mający na celu zapewnienie maksymalnych możliwości dla zawodników. System punktowy ma dodać emocji podczas różnych wyścigów. Po raz pierwszy w półfinałach weźmie udział 150 mężczyzn i 150 kobiet. Odzwierciedla to strategię MyWhoosh mającą na celu rozwój e-kolarstwa i zapewnienie bardziej wspierającej platformy dla zawodników na całym świecie.

Ścieżki kwalifikacji

Kwalifikacje odbędą się w miesiącach poprzedzających wrzesień. Około 80% miejsc startowych w półfinałach zostanie przydzielonych przez krajowe federacje kolarskie, które wybiorą swoich reprezentantów. Pozostałe 20% półfinalistów zakwalifikuje się przez publiczny proces kwalifikacyjny na platformie MyWhoosh. Dwie ścieżki kwalifikacji mają na celu zapewnienie większej dostępności do półfinałów.

Półfinały i finał

Półfinały odbędą się we wrześniu w formacie dwuetapowym, gdzie 150 zakwalifikowanych zawodników z każdej płci będzie rywalizować wirtualnie. Pierwszy wyścig to trudna pętla o długości 9 km, a drugi to intensywny etap o długości 4 km, który wyłoni 20 najlepszych zawodników przechodzących do finału na żywo w Abu Dhabi.

Finał na żywo w Abu Dhabi

W finale na żywo weźmie udział: 20 zakwalifikowanych mężczyzn i kobiet (plus dwie dzikie karty na płeć), którzy będą rywalizować w trzech intensywnych, krótkich wyścigach. Punkty zdobyte w każdym wyścigu zadecydują o końcowym rankingu. Zawodnicy z największą liczbą punktów zostaną koronowani Mistrzami Świata UCI w e-kolarstwie 2024.

Wizja MyWhoosh i UCI

Akhtar Saeed Hashmi, dyrektor zarządzający MyWhoosh, podkreśla dążenie do innowacji i inkluzji w e-kolarstwie. UCI i MyWhoosh mają ambicję zmienić krajobraz e-kolarstwa, wprowadzając innowacyjny format punktowy i rozszerzając półfinały, co umożliwi udział większej liczby zawodników.

Abu Dhabi jako centrum kolarskie

Abu Dhabi potwierdza swoje ambicje, by stać się globalnym centrum wydarzeń kolarskich. Będzie gospodarzem nie tylko Mistrzostw Świata UCI w e-kolarstwie w 2024 roku, ale także Mistrzostw Świata UCI w kolarstwie miejskim, Mistrzostw Świata UCI w kolarstwie szosowym, Mistrzostw Świata UCI Gran Fondo oraz Mistrzostw Świata UCI na torze w nadchodzących latach.

Wydarzenie to stanowi przełom w świecie e-kolarstwa, łącząc innowacyjność z tradycją sportową i otwierając nowe możliwości dla zawodników z całego świata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *