Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyZawody

MŚ IRONMAN Kona 2023: 27 Polek na starcie

MŚ IRONMAN Kona 2023 - Mistrzostwa Świata Kobiet
MŚ IRONMAN Kona 2023 – Mistrzostwa Świata Kobiet

MŚ IRONMAN Kona 2023 już w ten weekend 14. Października (sobota). Podczas zawodów na linii startu stanie 26 zawodniczek AG z Polski oraz jedna profesjonalistka – Agnieszka Jerzyk.

Mistrzostwa Świata IRONMAN Kona 2023

Jedna z najważniejszych imprez tego roku, czyli mistrzostwa świata IRONMAN odbędą się już 14 października (sobota). Przypomnijmy, że w tym roku podczas rywalizacji w Konie wystartują tylko kobiety – profesjonalistki oraz age-grouperki.

Agnieszka Jerzyk pośród 50 profesjonalistek.

W tym roku będziemy mogli obserwować tylko jeden wyścig PRO, bo mężczyźni rywalizowali wcześniej w Nicei. Agnieszka Jerzyk zmierzy się między innymi z Anne Haug, Danielą Ryf oraz zeszłoroczną mistrzynią świata Chelsea Sodaro. Zaskoczeniem jest udział w wyścigu mistrzyni świata na dystansie 70.3 – Taylor Knibb. Amerykanka nie startowała jeszcze na pełnym dystansie. Będzie to jej debiut i to od razu na imprezie tak wysokiej rangi!

Ponad 2200 zawodniczek AG

Ponad 2.200 zawodniczek age-group w MŚ IRONMAN Kona 2023. W sobotę w wyścigu kobiet wystartuje łącznie ponad 2.200 zawodniczek z całego świata. Będzie też również 26 age-grouperek z Polski. Start zawodniczek o godzinie 6:27 czasu lokalnego, czyli 18:47 czasu polskiego.

Impreza IRONMAN Kona już trwa

Impreza IRONMAN Kona 2023 wystartowała 6 października o 6.30 rano z otwarciem stoiska informacyjnego na Kailua Pier. Przez kilka dni uczestnicy mogą brać udział w różnych atrakcjach, takich jak bieg Kona Town Fun Run, treningi, zajęcia z jogi czy spotkania informacyjne o trasie wyścigu. Najważniejszy dzień, sobota 14 października, zaczyna się już o 4.30 rano. Całość trwa do poniedziałku, 16 października, z różnymi ceremoniami i spotkaniami. Główne punkty programu są w okolicach Kailua Pier oraz w kurorcie Courtyard by Marriott King Kamehameha’s Kona Beach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *