Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyZawody

MŚ w Triathlonie i Duathlonie Zimowym Pregalato

MŚ w Triathlonie i Duathlonie Zimowym Pregalato
MŚ w Triathlonie i Duathlonie Zimowym Pregalato / fot World Triathlon, triathlon.org

W malowniczym włoskim Pragelato odbyły się emocjonujące zawody w ramach zimowych mistrzostw świata w triathlonie i duathlonie. Reprezentacja Polski, w składzie Dariusz Drapella oraz Remigiusz Cichosz, wykazała się znakomitą formą, plasując się wśród najlepszych.

Zimowe Wyzwanie

Zawody, które zastąpiły pływanie narciarstwem i kolarstwo górskie czasówką, zgromadziły na starcie dwóch wytrwałych Polaków. W weekend 23-25 lutego, sportowcy mieli okazję zmierzyć się z wyjątkowymi dyscyplinami, pokonując dystanse w biegu i na nartach.

Polskie Sukcesy

W duathlonie, zarówno Drapella w kategorii M65-69, jak i Cichosz w kategorii M50-54, zajęli wysokie, dziewiąte miejsca. Ich wyniki to odpowiednio 01:25:37 oraz 01:30:21.

Następnego dnia, w triathlonie, Cichosz uplasował się na 18. miejscu, a Drapella na 10., zaledwie dziewięć sekund dzieliło go od miejsca wyżej. Niefortunny upadek na rowerze, spowodowany zablokowaniem trasy przez innego zawodnika, kosztowała go lepszy wynik.

Wrażenia i Refleksje

Mimo pewnych trudności, jak brak aklimatyzacji na wysokości 1550 m n.p.m., obaj sportowcy podkreślają ogromną radość z uczestnictwa w zawodach tej rangi. Zawody w Pragelato były nie tylko testem kondycji, ale także niezapomnianą przygodą.


Mistrzostwa świata w Pragelato pokazały, że polscy sportowcy z powodzeniem mogą rywalizować na światowym poziomie, nawet w tak niszowych i wymagających dyscyplinach, jak triathlon i duathlon zimowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *