Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyZawody

Multisportowe Mistrzostwa Europy: Marta Łagownik druga, Maja Wąsik trzecia

Marta Łagownik Facebook
Marta Łagownik – Wice Mistrzyni Europy na średnim dystansie / Facebook.com

Mistrzostwa Europy w Triathlonie w Menen, podczas drugiego dnia multisportowych zmagań, Marta Łagownik wywalczyła srebro! Pierwszy dzień mistrzostw przyniósł nam brązowy medal zdobyty przez Maję Wąsik w konkurencji aquathlonu.

Mistrzostwa Europy: Marta Łagownik Wicemistrzynią

Mistrzostwa Europy w Menen na średnim dystansie dobrze wspominać będzie Marta Łagownik. Polka, startując obok takich zawodniczek jak Diederks, Pedersen, Jendryschik, udowodniła, że jest w szczytowej formie. Jej rywalizacja była pełna niespodzianek i emocji.

Camilla Pedersen z Danii była pierwsza na etapie pływania, ale Marta Łagownik nie pozostawała daleko w tyle, zajmując piąte miejsce. Na rowerze sytuacja się nieco skomplikowała, ale to nie zniechęciło naszej zawodniczki. Mimo że Diede Diederiks z Holandii prowadziła przez większość wyścigu, Łagownik nie odpuszczała.

Bieg okazał się decydującym etapem dla Marty. Z każdym kolejnym okrążeniem nadrabiała straty, aż w końcu znalazła się na drugim miejscu. Jej determinacja i niezłomność przyniosły jej srebrny medal.

Mistrzostwa Europy Wyniki Elity Kobiet: Marta Łagownik druga

Mistrzostwa Europy Multisport - wyniki kobiet elita
Mistrzostwa Europy Multisport – wyniki kobiet elita

Rywalizacja mężczyzn podczas Mistrzostw Europy w Belgii

Wśród mężczyzn całe podium należało do Belgów. Louise Naeyaert zdobył złoto, Jonatan Wayaffe srebro, a Dieter Comhair brąz. Polscy zawodnicy, Tomasz Brembor i Bartosz Banach, również walczyli dzielnie, kończąc rywalizację odpowiednio na 20. i 24. miejscu.

Maja Wąsik zdobywa brąz w Aquathlonie w deszczowym Menen

Mimo kapryśnej aury w Menen, gdzie zawodnicy musieli stawić czoła ulewom, młodzi sportowcy nie dali się zniechęcić. Wśród nich znalazła się reprezentantka Polski, Maja Wąsik, która wzięła udział w juniorskim wyścigu składającym się z 1000 metrów pływania oraz 5-kilometrowego biegu.

Maja, mimo trudnych warunków, pokazała klasę. Już od początku rywalizacji utrzymywała się w czołówce, a podczas biegu wypracowała sobie pozycję na podium. Jej determinacja i nieustępliwość zaowocowały zdobyciem brązowego medalu w kategorii juniorskiej!

Warto dodać, że to nie pierwszy sukces tej młodej zawodniczki. Na początku lipca Maja Wąsik zdobyła srebrny medal podczas sprinterskich mistrzostw Polski w kategorii juniorskiej. Co więcej, w przeszłości wielokrotnie plasowała się w czołówce europejskich zawodów duathlonowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *