Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyZawody

Multisportowe Mistrzostwa Europy w Menen 2023

Mistrzostwa Europy Menen
Multisportowe Mistrzostwa Europy Menen w Belgii

Menen, małe miasto w Belgii, stanie się w najbliższych dniach gospodarzem Mistrzostw Europy w Triathlonie. To właśnie w Menen, w piątek 25 sierpnia, rozpoczną się emocjonujące Multisportowe Mistrzostwa Europy. Wśród zawodników m.in. reprezentanci Polski, Tomasz Brembor i Marta Łagownik.

Belgia, po długiej przerwie, ponownie gości na swoim terenie zawodników z całego kontynentu, pragnących zdobyć cenne medale mistrzostw. W sumie, przez kilka dni rywalizacji, Menen będzie gospodarzem dla około 1800 uczestników.

Aquathlon otwiera mistrzostwa

Pierwszym punktem programu będzie aquathlon. W piątek, o godzinie 14:00, zawodnicy z kategorii elity, U23/juniorzy oraz age-grouperzy staną na starcie, by zmierzyć się w mistrzostwach Europy. Polskę w tej konkurencji reprezentować będzie m.in. Maja Wąsik. Zawodnicy będą mieli do pokonania dystans 1000 metrów pływania, po którym czeka ich bieg na 5 kilometrów.

Multisportowe Mistrzostwa Europy: Triathlon Elita

Największe emocje czekają nas w niedzielę, 27 sierpnia. Wtedy to odbędzie się rywalizacja w triathlonie na średnim dystansie. Polskę w kategorii elity reprezentować będą Tomasz Brembor i Marta Łagownik. Brembor będzie miał okazję zmierzyć się z czołowymi zawodnikami, takimi jak Christophe De Keyser czy Nicola Duchi. Z kolei wśród rywalek Marty Łagownik znajdują się zawodniczki klasy światowej, takie jak Camilla Pedersen czy Diede Diederiks.

Reprezentacja Polski w kategorii age-grouperów to m.in. Sabina Bartecka, Anna Michalak czy Jakub Orłowski.

Konkurencyjne zawody wyższej rangi: IRONMAN 70.3 Lahti

W ten sam weekend, kiedy w belgijskim Menen rozpoczynają się multisportowe mistrzostwa Europy, światowe oczy kierują się ku Mistrzostwom Świata Ironman 70.3 w Lahti w Finlandii. Konkurencyjna impreza tej rangi z pewnością ma wpływ na obsadę zawodów w Belgii.

Mistrzostwa Świata Ironman 70.3 to jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu każdego triathlonisty. Wszyscy którzy wywalczyli slota na imprezę rangi Mistrzostw Świata mają tego dnia swoje święto.

Aquabike dla age-grouperów

W niedzielę odbędzie się również rywalizacja w aquabike na średnim dystansie. Coraz popularniejszy aquabike (czyli pływanie i jazda na rowerze) pojawia się na coraz to większej liczbie zawodów. W tej konkurencji zobaczymy tylko zawodników z kategorii age-grouperów. Wśród nich są Aleksandra Wiertelak, Maciej Florczak czy Grzegorz Sękowski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *