Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyTreningZawody

National Cycling League ogłasza drużyny na Puchar NCL 2024

Puchar NCL 2024 - kolarstwo
Puchar NCL 2024 – kolarstwo

W 2024 roku Narodowa Liga Kolarska (NCL) ogłosiła dziesięć drużyn które wezmą udział w walce o Puchar NCL. W drugim roku istnienia Pucharu NCL, dziewięć z dziesięciu najlepszych drużyn z 2023 roku powróci do rywalizacji.

Sukces i rozwój: Puchar NCL 2024

Andrea Pagnanelli, dyrektor generalny NCL, podkreślił rosnący sukces i rozwój Pucharu NCL w jego drugim roku. “Kluby biorące udział w Pucharze NCL w tym roku należą do najbardziej ekscytujących i znanych w amerykańskim kolarstwie. Jesteśmy zaangażowani w prezentowanie najlepszych drużyn i produktów”.

Powrót czołowych drużyn

Trzy najlepsze drużyny z ubiegłorocznej serii powrócą w 2024 roku. Miami Nights, zwycięzcy trzech wyścigów Pucharu NCL w 2023 roku, będą rywalizować obok Denver Disruptors oraz połączonej drużyny Goldman Sachs ETFs Racing i Texas Roadhouse Cycling. Indywidualnie, Clever Martinez (Miami Nights) i Alia Shafi (Fount Cycling Guild) również wracają po dominującym występie w ubiegłym roku.

Voler Factory Racing i ich zaangażowanie

Phil Mooney z Voler Factory Racing p/b Schnur Racing wyraził entuzjazm związany z powrotem do Pucharu NCL w sezonie 2024. “Po fenomenalnej kampanii w 2023 roku, gdzie doświadczyliśmy sportowego ducha i koleżeństwa, kontynuacja z NCL była naturalnym krokiem dla naszej drużyny”.

Unikalny format zawodów

Wyścigi NCL są sankcjonowane przez USA Cycling i charakteryzują się innowacyjnym formatem. Zarówno mężczyźni i kobiety rywalizują w tej samej drużynie. Na tym samym torze, szanując różnice, ale równo ważąc wyniki i wkład każdego zawodnika.

Rozwój i równość płci

Lauren LeClaire, dyrektor sportowy CCB p/b Levine Law Group, podkreśliła, że seria wyścigów doskonale uzupełnia ich kalendarz wyścigowy. Dodatkowo wspiera rozwój zawodników. Narodowa Liga Kolarska kontynuuje swoją misję równości płci i dąży do przekształcenia sceny kolarskiej w USA, angażując zarówno nowych, jak i starych fanów.

Nadchodzące ogłoszenia

Miasta goszczące Puchar NCL 2024 zostaną ogłoszone w nadchodzących tygodniach. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.nclracing.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *