Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyTreningZawody

Nowy Kalendarz PTO Tour 2024: Reakcja na Serię Pro IRONMAN

Nowy Kalendarz PTO Reakcja na Serię Pro IRONMAN
Nowy Kalendarz PTO Reakcja na Serię Pro IRONMAN

Oczekiwane Ogłoszenie Kalendarza PTO

Wreszcie nadszedł dzień, kiedy zostanie ujawniony pełny kalendarz PTO Tour na rok 2024. Do tej pory znamy trzy wydarzenia: Asian Open w Singapurze, European Open na Ibizie oraz Lake Las Vegas Open. Do kalendarza dołączy jeszcze pięć innych wydarzeń.

Reakcja na Serię Pro IRONMAN

CEO PTO, Sam Renouf, przyznaje, że ogłoszenie nowej Serii Pro przez IRONMAN w październiku zeszłego roku było dla nich zaskoczeniem. To pozwoliło PTO na przemyślenie kalendarza z perspektywy harmonogramowania. Renouf podkreśla, że planowanie kalendarza to skomplikowane zadanie, porównywalne do układania kostki Rubika.

Wyzwania Harmonogramowania

Już teraz widzimy, że między kobiecymi Mistrzostwami Świata IRONMAN w Nicei a PTO European Open jest tylko tydzień przerwy. Podobna sytuacja ma miejsce między wydarzeniem PTO Lake Las Vegas a męskimi Mistrzostwami Świata IRONMAN w Kona. PTO planuje podpisać kontrakty z około 20 kobietami i 20 mężczyznami, prawdopodobnie wymagając od nich udziału w określonej liczbie wyścigów.

Wspieranie Zawodników i Rozwoju Sportu

Renouf podkreśla, że zawodnicy biorący udział w PTO Tour z pewnością będą również startować w Kona i Nicei. PTO stara się nie nakładać wydarzeń na siebie, umożliwiając zawodnikom wybór. CEO PTO twierdzi, że zwiększony wybór, konkurencja i nagrody pieniężne dla najlepszych sportowców są korzystne dla całego sportu.

Kalendarz PTO Tour 2024: Współpraca Organizacji

Renouf wyjaśnia, że istnieje regularny dialog między różnymi organizacjami, nie tylko między PTO a IRONMAN. PTO współpracuje również z World Triathlon, uznając ich rolę jako organu zarządzającego sportem. Tworzenie PTO Tour jako mistrzostw świata to szansa na ponowne włączenie długodystansowych wyścigów triathlonowych pod egidę World Triathlon.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *