Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

NewsyTreningZawody

Plan Startowy Gwen Jorgensen na Sezon Olimpijski

Gwen Jorgensen Paryż 2024
Gwen Jorgensen Paryż 2024

Gwen Jorgensen, mistrzyni olimpijska z 2016 roku, ujawniła swoje plany startowe na nadchodzące tygodnie, cel Paryż 2024. Przygotowuje się do kluczowej fazy kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Amerykanka, w rozmowie z TRI247, podzieliła się, że jej plany zależą od tego do których wyścigów zostanie dopuszczona.

Skupienie na Formie i Przygotowaniach

Jorgensen skoncentruje się na sprawdzeniu swojej formy podczas wydarzenia pucharu kontynentalnego, zanim uda się na Bliski Wschód na pierwsze wydarzenie WTCS roku. “Cieszę się na start w Abu Dhabi, aby przetestować siebie” – mówi 37-letnia zawodniczka. Jej treningi już teraz są intensywniejsze niż w ubiegłym roku, ale jak podkreśla, trening to nie to samo co start w wyścigu.

Pierwsze Kroki na Kubie

Jorgensen planuje start w pucharze kontynentalnym w Hawanie na Kubie 25 lutego. W Hawanie będzie jedną z dwóch amerykańskich kobiet na liście startowej obok Naomi Ruff.

Realistyczne Podejście do Yokohamy

Mówiąc o WTCS Yokohama, pierwszym ważnym wyścigu olimpijskim roku, który może zadecydować o składzie amerykańskiej drużyny olimpijskiej, Jorgensen jest pragmatyczna. Obecnie zajmuje 5. miejsce w rankingu amerykańskich kobiet z punktami zdobytymi w ciągu jednego roku, podczas gdy inne zawodniczki mają punkty z dwóch lat. Nie ma pewności co do startu w Yokohama, ale skupia się na przygotowaniach do najważniejszych wyścigów.

Skupienie na Abu Dhabi

Zamiast martwić się o Yokohama, Jorgensen skupia się na uzyskaniu jak najlepszego wyniku w Abu Dhabi. Ma dużo czasu między wyścigami w Zjednoczonych Emiratach Arabskich a Japonią, aby specjalnie przygotować się do kolejnych startów. “Abu Dhabi to początek marca, więc jest sporo czasu na specjalne przygotowania do Yokohama” – mówi Jorgensen, która właśnie zaczęła włączać do swoich treningów więcej interwałów na rowerze i biegowych.


Gwen Jorgensen, z determinacją i pragmatyzmem, podchodzi do przygotowań do sezonu olimpijskiego. Skupia się na sprawdzeniu formy i dopracowaniu szczegółów przed kluczowymi startami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *