Triathlon

Triathlon w Polsce | Zawody | Trening i Wiadomości z Polski i Świata

Newsy

Projekt 365 Triathlon: Wyzwanie Adriana Kostery

Ultratriathlonista Adrian Kostera 1 czerwca rozpocznie wyzwanie 365 Triathlon. Jego celem jest pokonanie łącznie ponad 40.000 kilometrów w ciągu roku, ustanawiając tym samym rekord świata w najdłuższym triathlonie. Wyzwanie zakończy się 31 Maja 2024 na Polanie Jakuszyckiej w pobliżu Dolnośląskiego Centrum Sportu.

Na czym polega wyzwanie?

Wyzwanie 365 Triathlon nie jest realizowane jako klasyczny triathlon, gdzie kolejność dyscyplin to pływanie, jazda na rowerze i bieganie. Zamiast tego, dystans każdej dyscypliny musi być pokonany oddzielnie. Kostera planuje pokonać około 780 dystansów olimpijskich w triathlonie, co daje łącznie 40.170 kilometrów w 365 dni.

Pływanie to 1.205 kilometrów – Kostera będzie płynął 18 km dziennie przez 67 dni. Rower to 31.332 kilometrów – codziennie musi pokonać 200 km przez 155 dni. Bieg to 7.833 kilometrów – Kostera będzie miał do przebiegnięcia 55 km dziennie przez 143 dni.

Gdzie odbędzie się wyzwanie?

Część pływacka rozpocznie się 1 czerwca we Wrocławiu, a następnie przeniesie się do miejscowości Syców, gdzie Kostera będzie codziennie pływał w Zalewie Stradomia. Część rowerowa rozpocznie się 8 sierpnia na trasie w Gminie Milicz, a druga część etapu rowerowego odbędzie się w okolicach Ślęży. Bieganie zaplanowane jest na czas od 10 stycznia do końca maja, choć dokładne lokalizacje nie są jeszcze znane.

Można dołączyć do Adriana

Jeżeli chciałbyś wziąć udział w wyzwaniu, możesz to zrobić! Do Adriana Kostery będzie można dołączyć w każdy weekend. Zawodnik chce dotrzeć ze swoim wyzwaniem do jak największej liczby osób. Dlatego pętle pływackie, rowerowe i biegowe będą krótkie, aby każdy, bez znaczenia na poziom wytrenowania, mógł wziąć udział w próbie ustanowienia rekordu.

Od 3 czerwca każdy chętny będzie mógł dołączyć do Adriana Kostery w Wyzwaniu 365 Triathlon i choć przez jakiś czas towarzyszyć mu w trakcie zmagań. Można zapisywać się na część pływacką, która w całości rozegra się na Zalewie Stradomia Wierzchnia koło Sycowa.

Koszt udziału to 20 zł, bez względu na to, jaki dystans się przepłynie wraz z triathlonistą. Cała kwota zasila konto świetlicy terapeutycznej Tacy Sami, która działa w ramach wrocławskiej fundacji Potrafię Pomóc.

Zapisy na etap rowerowy i biegowy będą sukcesywnie uruchamiane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *